W drodze do Krakowa

Samolotem

Kraków ma swój własny rozbudowany międzynarodowy port lotniczy w Balicach, położonych na zachód od Krakowa w odległości 10 km od centrum miasta. Do lotniska prowadzą cztery niezależne drogi, posiada również bezpośredni zjazd z autostrady A4. Dolecieć można stąd do Warszawy, Londynu, Kopenhagi czy Frankfurtu, jak i do innych europejskich miejsc.

Pociągiem

Jeśli zależy ci na większym komforcie podróży i bardziej relaksującej formie przemieszczania się, to idealny środek transportu dla Ciebie. Kolej to też relatywnie najszybszy sposób dotarcia do Krakowa, zwłaszcza gdy korzystasz z pociągów Intercity. Odjazdy pociągów znajdziesz na stronie www.pkp.pl


Autobusem

Niezbędny środek transportu dla chcących zwiedzić najbliższe okolice Krakowa, m.in. Kopalnię Soli w Wieliczce czy Muzeum Holokaustu w Oświęcimiu. Autobusy w przewadze nie należą do zbyt luksusuowych, choć zdarzaja się wyjątki. Niewątpliwie, polecamy korzystanie z autobusów prywatnych lub PKSów podczas wypraw w góry, czyli do Zakopanego. Dowiązą Cię one do celu znacznie szybciej niż choćby pociąg. Więcej informacji, godziny odjazdów znajdziesz na stronie www.rozklady.com.pl Spa!


Autem

Niekwestionowanie najwygodniejszy i najszybszy środek transportu. Uważaj jednak na czyhające na Ciebie pułapki. Pierwszą z nich jest zapewne Zakopianka - najpopularniejsza lecz ciągle remontowana i często zakorkowana droga z Krakowa do Zakopanego.
Będąc już w Krakowie musisz wiedzieć, że jest to miasto przechodniów i bardzo restrykcyjnych zasad parkowania. Warto wcześniej zapoznać się ze mapką stref parkowania, którą znajdziesz tutaj.

Coś Cie ciekawi lub interesuje, robisz coś interesującego, wypowiedz się na forum?

Powyżej: Pojawienie się nowych pociągów, poruszających się w obrębie Krakowa, znacznie polepsza wizerunek koleji, gdyby nie ten dworzec...

Poniżej: W oczekiwaniu na powrót mody na małe i ciasne maluchy...Kraków Hotele
Krakow Hotels
Apartamenty
Krakow Tours

 


Kalendarium najciekawszych wydarzeń w styczniu 2019
#Lodowisko w Nowej Hucie, szczegóły: nck.krakow.pl/lodowisko. #12 stycznia - 10 lutego: Wystawa; Sztuka Teraz, Muzeum Narodowe, Gmach Główny...


Mechanoff

reviewed on 10.01.2019
"beznadziejna obsluga podstarzaly arogancki typ za barem skacowanym glosem pogania ze skladaniem zamowien, drink za prawie 20zl praktycznie b..."
napisz własną opinię


Kraków - dojazd
Kraków - komunikacja
wyszukiwarka
Wypożycz Samochód
Strefy Parkingowe
Nieruchomości
Krakowska Karta Turystyczna
Lotnisko Balice
Kafejki Internetowe
Internet Cafe
Bezdroża - przewodnik po Krakowie


Kąpieliska w Krakowie
Doroczne wydarzenia
Kopce w Krakowie
Szkoły Wyższe
Szkoły Językowe
Informator studencki
Nowa Huta
Sport w Krakowie
Kraków - Muzea
Kraków - Kościoły
Kraków - zabytki
Kazimierz
Krakowskie place
Secesja w Krakowie
Krakowskie dzielnice
Tereny zielone
Muzeum Narodowe w Krakowie
Kraków dla dzieci


Andrzejki
Ars Cameralis
Jazz w Krakowie
Wielopole 15
Kraków nocą
Teatr Łaźnia Nowa


e-warszawa.com Zakopane Noclegi
Warsaw Life
KONKURS LEXMARK
Ważne telefony
Wrocław Expo 2012
Ogłoszenia