Ars Cameralis 2007

Ars Cameralis Silesiae Superioris to instytucja kulturalna, której celem jest promocja ciekawych wydarzeń, przedsięwzięć i inicjatyw, podejmowanych na terenie ¦ląska oraz wzbogacanie tej części Polski pod względem kulturalno-artystycznym. Oprócz działań na terenie regionu, w ramach Ars Cameralis odbywa się również szeroko zakrojona promocja rodzimych artystów za granicą.

¦ląsk to bardzo świeże, nieodkryte i przez to fascynujące środowisko, które kryje w sobie wielu ciekawych i ambitnych twórców. Trudno wyobrazić sobie dorobek kulturowy Polski bez wkładu, jaki stanowiła, a tworzy obecnie tutejsza kultura i sztuka. Celem instytucji jest ukazanie alternatywnej wizji ¦ląska - ziemi magicznej, pełnej wielokulturowych zjawisk.

Jedną z głównych form działalności Ars Cameralis jest organizacja Górnośląskiego Festiwalu Sztuki Kameralnej, który w tym roku trwać będzie od 9 do 27 listopada 2007. To kilkanaście imprez muzycznych, plastycznych, literackich i teatralnych, z których każda jest wydarzeniem na skalę światową. W tym roku impreza odbędzie się po raz szesnasty.

Festiwal jednak to przede szereg koncertów i występów, zróżnicowanych pod względem muzycznym: od folku, alternatywy, elektroswingu, rocka po muzykę uważaną za poważną.

Podczas tegorocznej edycji wystąpi m.in. charyzmatyczny wokalista - Denez Prigent, który za pomocą współczesnej elektroniki i nowoczesnego podejścia do d¼więku przenosi słuchaczy w świat tradycyjnej, bretońskiej muzyki ludowej.
Program muzyczny zaprezentują: ceniony na świecie Kronos Quartet, znany ze współpracy z rozmaitymi wykonawcami, od awangardowych kompozytorów, jazzowych muzyków, po artystów rockowych i popowych. Ich koncert będzie poświęcony muzyce Henryka Mikołaja Góreckiego, który prawdopodobnie również pojawi się na występie. Innemu ważnemu kompozytorowi będzie poświęcony wieczór z muzyką wykonywaną przez Kwartet ¦ląski. Bohaterem ich koncertu będzie Philip Glass. Rejony europejskiego baroku zaprezentuje natomiast kultowy zespół Il Giardino Armonico.
Duża część Festiwalu poświęcona będzie szeroko pojętej muzyce alternatywnej. Wystąpią m.in. Piano Magic (gwiazda tegorocznej edycji Off Festival, odbywającego się regularnie w Mysłowicach), Troy Von Balthazar, George Dorn Screams oraz fenomenalna francuska grupa Jack The Ripper. Swoją wersją swingu i muzyki elektronicznej do tańca porwie Caravan Palace. Swój autorski program zaprezentuje brazylijska wokalistka Cibelle, a autorzy projektu „Pruna” przedstawią swój wymiar twórczości celtyckiej.

Część Festiwalu poświęcona literaturze, plastyce i filmowi to przede wszystkim spotkania wokół twórczości Rolanda Topora, z wystawą grafik artysty, która odbędzie się w katowickim Rondzie Sztuki. Andrzej Tobis pojawi się z intrygującym projektem fotograficznym "A-Z”, który pokazuje autorskie widzenie stereotypów w relacjach polsko-niemieckich, a Sławomir Rumiak podzieli się z publicznością plonem "Pielgrzymki do Wenecji 2007”.

Dla miłośników poezji przygotowano spotkanie z twórczością artystów z Chin - Zhu Hao i Wang Yin oraz (w roli autorów wspólnego performance) angielskiego poety Roda Mengham i fotografika Marca Atkinsa. W programie teatralnym festiwalu wystąpi m.in. Teatr Nowy z Poznania, prezentując głośnego „Fausta” w reżyserii Jacka Wiśniewskiego.
Na pograniczu muzyki i literatury przeżyjemy koncert Phila Miltona z kwartetem smyczkowym, który wypełni niezwykła interpretacja powieści „Finnegans Wake” Jamesa Joyce’a.

Szczegółowy program Ars CameralisKraków Hotele
Krakow Hotels
Apartamenty
Krakow Tours
Cracow Life Poster
Mamy Mapkę!!!

 


Program Ars Cameralis

dodaj komentarz

Krakw hotele & apartamenty | restauracje | knajpy, kluby & lokale
sklepy | rozrywka | galerie i muzea | usługi & serwisy

turystyka
| mapa | miasto | niusy | nauka
info | eventy | forum | galeria | pogoda

e-krakow.com 2004-2014 | Krakw Polska Przewodnik | wszystkie prawa zastrzeżone
Lifeboat Limited. UK Registered Company No. 5351515