Turystyczne przewodniki po Krakowie

Od pasjonatów dla pasjonatów - tak krótko można podsumować intencję Podróżniczej Księgarni Internetowej - Bezdroża w związku z przygotowywaniem serii "Genius Loci", czyli przekroju przez najciekawsze punkty i cechy charakterystyczne Krakowa. To, co prezentuje w przewodnikach turystycznych, wydawnictwo to zbiór użytecznych wskazówek, jakie przydadzą się każdemu, kto pasjonuje się i chce zgłębić istotę takiego miasta jak Kraków. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, jakie daje nam lektura owych przewodników nie będziemy ślepo błądzić pozostałościach historii i tradycji Krakowa, ale naprowadzeni na właściwą drogę, wykorzystamy każdą chwilę, aby to miasto było nam bliskie i znajome. Autorzy przewodników skupili się na przybliżeniu czytelnikom trzech najważniejszych i najbardziej atrakcyjnych ośrodków z punktu widzenia turysty - na dzielnicy Kazimierz, Nowej Hucie i Starym Mieście.

Krakowskie Stare Miasto. ¦cieżkami władców, artystów, alchemików.

Maciej Miezin - historyk sztuki, publicysta, popularyzator dziedzictwa kulturowego Krakowa, poprowadzi nas przez wiecznie fascynujące i tętniące specyficznym rytmem życie Starego Miasto. To podróż, która nie kończy się na obowiązkowej Drodze Królewskiej prowadzacącej aż na Wawel, na którym wznosi się wspaniały i historyczny Zamek Królewski. Wraz z naszym przewodnikiem zawędrujemy w małe i zabytkowe uliczki Krakowa, gdzie stare kamienice ociskają na wizerunku miasta szlachetne piętno. Trasy spacerowe, prowadzące szlakiem krakowskich kawiarni i młodopolskich kabaretów, tajemnicze miejsca i zakamarki to główne atrakcje Krakowa. Stare Miasto to miejsce wymarzone do włóczęgi bez celu, która leniwie kończy się w którejś z urokliwych kawiarenek.

Krakowski Kazimierz. Miasto rozstań i powrotów

Po elementarnej dzielnicy Krakowa prowadzi nas tłumaczka i doświadczona przewodniczka po Kazimierzu i samym mieście - Agnieszka Legutko-Ołownia. Szczególnie, że z naszym przewodnikiem wkroczymy w miejsce wyjątkowe i wyróżniające się choćby ze względu na to, że potrafiło od zawsze zespolić ze soba dwie odmienne kultury i religie - chrześcijan i żydów. Koegzystencja ta, która od zawsze tkwiła w istocie Kazimierza, przeżywała różne momenty, radości i tragedie. Po tak długiej czasem "wyboistej" historii dzielnica ta przeżywa swoją kolejna młodość i funkcjonuje jako centrum artystyczno - kulturalne Krakowa, z siecią knajp, kawiarenek i pubów, które sąsiadują zarówno z zabytkami kultury polskiej, jak i żydowskiej.

Nowa Huta. Socjalistyczna w formie, fascynująca w treści

Nowa Huta to dzielnica, będąca wyróżniającym się i stojącym w opozycji wobec reszty miasta, punktem na mapie Krakowa. Zindustrializowany relikt niedawnej przeszłości, opowiadający o o istocie poprzedniego ustroju. Miejsce o tyle kontrowersyjne, co w pewnym sensie kultowe. Ma swoją własną, odrębną specyfikę z klimatem, kulturą i tradycją. Zetknięcie się z tą częścią miasta po kontakcie z centrum Krakowa może być prawdziwym szokiem.
Obecny kształt Nowej Huty, to, dlaczego wygląda tak, a nie inaczej, wiąże się z niedaleką przeszłością dzielnicy. Ma swoje korzenie w czasach socrealizmu, początków i póżniejszej fazie rozwojowej reżimu komunistycznego.
Nowa Huta fascynuje w całej swojej okazałości. Objęcie go jednym planem trasy może być rzeczą bardzo trudną i niewłaściwą, ze względu na możliwość nieuchwycenia istoty miejsca. Przy pomocy i dzięki radom autora tej części serii - Maciejowi Miezinowi, który skupił się również na opdpowiednim podziale tras turystycznych, na pewno nie przeoczymy żadnego ważnego punktu.

Cennik:

sztuka - 29 zł
komplet - 66zł


Zamawiać można pod adresem: ola@cracow-life.comKraków Hotele
Krakow Hotels
Apartamenty
Krakow Tours
Cracow Life Poster
Mamy Mapkę!!!

 


Krakow Nocą
Lotnisko Balice
Wypożycz Samochód
Nieruchomości
Krakowska Karta Turystyczna
Kafejki Internetowe
Szkoły Wyższe
Szkoły Językowe Mzueum Narodowe

dodaj komentarz

"beznadzieja"

edyta
20.04.2009
Ocena
1/5

"Polecam liczne akcenty japońskie w Krakowie i okolicach. Centrum Japońskie Manggha jest znane w całym kraju. Choć w czasie wakacji nie ma tu nowych wystaw, to zawsze warto zajrzeć, by napić się herbaty zaparzanej w tradycyjny sposób czy zobaczyć ogród japoński. Będąc w Krakowie warto też wybrać się na dłuższą wycieczkę do £opusznej, gdzie w starej góralskiej chacie można poczuć prawdziwie japońską atmosferę. Znajduje się tu pensjonat prowadzony przez Japonkę, gdzie można nie tylko zobaczyć tradycyjny wystrój domu, ale i porozmawiać po japońsku czy spróbować doskonałego sushi i innych przysmaków."

yumiko
04.11.2007
Ocena
4/5

Krakw hotele & apartamenty | restauracje | knajpy, kluby & lokale
sklepy | rozrywka | galerie i muzea | usługi & serwisy

turystyka
| mapa | miasto | niusy | nauka
info | eventy | forum | galeria | pogoda

e-krakow.com 2004-2014 | Krakw Polska Przewodnik | wszystkie prawa zastrzeżone
Lifeboat Limited. UK Registered Company No. 5351515