MCK: Konkurs Fotograficzny - Ocalić od Zapomnienia

Konkurs fotograficzny "Ocalić od Zapomnienia" funkcjonuje w kalendarzu krakowskich wydarzeń kulturalnych od 1977. W swojej historii miał dwuletnią przerwę, po której został wznowiony i obecnie działa jako impreza międzynarodowa.

Celem konkursu jest ukazanie w jakich sferach i w jaki sposób przejawia się wyjątkowość oraz oryginalność takiego miasta jak Kraków. Swoistą stolicę Małopolski nie tworzy jedynie jego piękna i szlachetna architektura o charakterystycznych detalach i zabytkowym charakterze, miejsca pełne zieleni czy te, o historycznym znaczeniu. Kraków tworzą ludzie, zarówno ci, którzy mieszkają tutaj od pokoleń, jak i tacy, którzy odwiedzają to wspaniałe miasto przy każdej nadażającej się okazji lub przybyli tutaj kiedys i oczarowani - nie są w stanie go opuścić. Zadaniem fotografii jest znalezienie istoty tej fascynacji, poprzez grę utrwalanych postaci, miejsc... Celem konkursu "Ocalić od zapomnienia" jest udokumentowanie, utrwalenie artystycznej wizji współczesnych przemian w sferze materialnej i w życiu codziennym miasta, przedstawiając także te, które budzą kontrowersje. Taka forma działalności artystycznej kreuje medialny wizerunek Krakowa. Dzięki temu, że każdy może wysunąć swoją, indywidualną wizję miasta oraz przedstawić go w kontekście otwartej przyszłości i nowoczesności, oferta konkursu będzie miała bogaty i różnorodny charakter. W każdej propozycji uczestników czuć charakter, atmosferę i odrębność tego miasta.

W konkursie udział mogą wziąć fotografowie z całej Polski, ale nie tylko - każdy, kto poczuł coś do tego miasta, chciałby w jakiś sposób wypowiedzieć się na jego temat, ma szansę tutaj zaistnieć ze swoją wizją.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne (I – 1000 euro, II – 600 euro, III -400 euro) oraz nagrody rzeczowe.

Wygrane prace będzie można zobaczyć podczas Finału konkursu, który odbędzie się w formie wystawy w Galerii MCK przy Rynku Głównym w Krakowie. Jej otwarcie nastąpi wraz z ogłoszeniem wyników konkursu 28 listopada... Towarzyszył jej będzie obszerny album w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Zdjęcia można nadsyłać do 16 października 2007 r., a posiedzenie jury będzie miało miejsce 20 października 2007. Informacja o przyznaniu nagród ukaże się na stronach internetowych organizatorów od 5 listopada 2007 r.;

Regulamin oraz wszelkie informacje o konkursie: www.mck.krakow.pl i www.biuletynfotograficzny.plKraków Hotele
Krakow Hotels
Apartamenty
Krakow Tours
Cracow Life Poster
Mamy Mapkę!!!

 


Jazz w Krakowie
Wielopole 15
Kraków nocą
Tętno Kazimierza
Krk Książka o Krakowie
Centrum Off
Letnie Koncerty Organowe
Wreszcie nowa
Coke Live Music Festival
Letnie Koncerty Kameralne
Falko Show
Wisła Dla Krakowa
Festiwal Rozstaje 2007
Wakacyjne Podróże Filmowe 2007
Ayo w Krakowie
Żubry 4x4
Świat przed Katastrofą

dodaj komentarz

"Również poszukuję listy laureatów konkursu "Ocalić od zapomnienia". Gdzie mogę znaleźć?"

Robert
23.10.2014
Ocena
3/5

"proszę pomóżcie nie mogę znaleźć listy laureatów konkusru "Ocalić od zapomnieniania" - będę wdzięczna za pomoc"

Elżbieta
05.11.2007
Ocena
3/5

"tylko uważajcie na ich myk, radzę przeczytać regulamin, gdzie piszę o tym iż trzeba pierwsze zapłacić."

gosia
11.10.2007
Ocena
1/5

"Każdy może wziąć udział w konkursie. Wystarczy przesłać zdjęcia przed wyznaczonym terminem. Nikt nie będzie sprawdzał zaliczonych studiach fotograficznych lub artystycznych 8D"

bgrugh
12.08.2007
Ocena
3/5

"Czy sa jakies ograniczenia jesli chodzi o uczestnictwo? Czy osoba bez zadnego doswiadczenia moze brac udzial w konkursie?"

patrycja
06.08.2007
Ocena
5/5

Kraków hotele & apartamenty | restauracje | knajpy, kluby & lokale
sklepy | rozrywka | galerie i muzea | usługi & serwisy

turystyka
| mapa | miasto | niusy | nauka
info | eventy | forum | galeria | pogoda

e-krakow.com 2004-2014 | Kraków Polska Przewodnik | wszystkie prawa zastrzeżone
Lifeboat Limited. UK Registered Company No. 5351515