Letnie Koncerty Kameralne 2007

To cykl corocznych koncertów organizowanych przez Dworek Białoprądnicki. Poczas lipcowych i sierpniowych spotkań niedzielnych usłyszeć można muzykę w wykonaniu znakomitych zespołów oraz solistów. Od standardów jazzowych, operetkowych, przez flamenco, muzykę klezmerską, bałkańską, na utworach kompozytorów wiedeńskich, ariach i pieśniach operowych skończywszy.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

Tegoroczne Letnie Koncerty Kameralne 2007 obejmować będą występy takich muzyków, jak:

Kwartet Jorgi

To prawdziwi pionierzy sceny folkowej. Ich początki sięgają jeszcze czasów, gdy nie było zbyt wiele zespołów, grających włąśnie taki rodzaj muzyki. Powstali w 1984, a szersza publiczność usłyszała ich po raz pierwszy na Pikniku Country w Mrągowie. w Ich zamyśle muzycznym jest miejsce na wiele elementów, które mogą wydawać się nieprzystającymi do siebie, a w rzeczywistości własnie razem świadczą o charakterze i oryginalności zespołu. W ich repertuarze znajdziemy zarówno muzykę celtycką, słowiańską, karpackie naleciałości czy inspiracje twórczością takich wielkich kompozytorów, jak Chopin, Szymanowski czy Lutosławski. Dużą rolę w ich muzyce odgrywa użycie tradycyjnych instrumentów o tak egzotycznych nazwach, jak sierszeńki, multanki czy kukawka...
Pisali muzykę do przedstawień dla Gardzienic, ale i teatru Kana, zakopiańskiego Teatru Witkacego, Teatru Lalkowego w Warszawie, a wreszcie Towarzystwa Wierszalin.
Skład zespołu tworzą: Maciej i Waldemar Rychły, Bartosz Bryła, Andrzej Brych, Tomasz Dolezich, Tomasz Mazur, Ryszard Bazarnik.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 1 lipca, o godz. 16.00

Max Klezmer Band

Jeden z najlepszych krajowych zespołów, grających muzykę klezmerską. Ta estetyka jest jednak jedynie punktem wyjściowym dla dalszych poszukiwań w obrębie takich gatunków muzycznych, jak folk, jazz czy klasyka. Wszystkie elementy spaja ze sobą improwizacja, eksperymenty muzyczne, które często przynoszą nieoczekiwany rezultat. W ich muzyce tradycja miesza się z nowoczesnością.
W skład zespołu wchodzą tacy muzycy, jak Max Kowalski, Piotr Skupniewicz, Jacek Hołubowski, Michael Jones, Marek "SMOK" Rajss i Bartłomiej Szczepański, Tadeusz Leśniak, Andrzej "CZOPER" Czop.
Max Klezmer Band zagra w niedziele, 8 lipca, godz. 16.00

Orkiestra Straussowska Obligato

Jana i Józef Strauss, Pepi Huber czy Emil Waldteufel - tych i wielu innych kompozytorów utwory będzie można usłyszeć w repertuarze Orkiestry. To nie wszystko jednak, co będziemy mogli usłyszeć w wykonaniu tej grupki ludzi, pod kierownictwem artystycznym pianisty Jerzego Sobeńko. To również serenady, czardasze, popularne miniatury,utwory z kręgu muzyki hiszpańskiej, rumba czy tango.
W skład Obligato wchodzą: Zbigniew i Maria Kawalec, Orest Bryliński, Grzegorz Frankowski, Leszek ¯urek, Jerzy Sobeńko.

Koncert: niedziela, 15 lipca, godz. 16.00

Kwartet Saksofonowy Sakstet

Swoją popularność na rynku muzycznych zdobyli przede wszystkim dzięki regularnemu udziałowi na rozmaitych festiwalach muzycznych.
Na swoich koncertach prezentują utwory zarówno te o lekkiej i niezobowiązującej formie, jak i te, które wymagają od słuchacza zaangażowania i skupienia, o awangardowym charakterze. Inspiruje ich zarówno klasyka, swing, jazz, muzyka filmowa, jak i twórczość takich zespołów, jak The Beatles czy kompozytorów, jak Bach czy Piazzola.

Kwartet wystąpi w niedzielę, 22 lipca, o godz. 16.00

Najpiękniejsze arie, opery i operetki

Maria Poliszot znana jest nie tylko z występów w Dworku Białoprądnickim, ale również ze współpracy z Galicyjską Orkiestrą Straussowską Obligato oraz Salonową Orkiestrą Zdrojową z Buska Zdroju. Występowała na wielu festiwalach, w kameralnych i estradowych składach. Artystka jest absolwentką Studium Wokalno-Aktorskiego w Krakowie. Ma wspaniałą charyzmę, dzwięczny, uroczy wokal, dzięki któremu jest doceniania przez wielu krytyków muzycznych.
Podczas Letnich Koncertów Kameralnych wystąpi z Janem Migałą (baryton)i Renatą ¯ełobowską – Orzechowską. (fortepian)

Koncert "Najpiękniejsze arie opery i operetki" odbędzie się w niedzielę, 29 lipca, godz. 16.00

Sushee

Istnieje od roku 2001 i do samego początku trudni się promocja muzyki irlandziej, szkockiej oraz celtyckiej w Polsce. Co więcej, te gatunki muzyczne są jedynie wstępem do dalszych poszukiwań muzycznych. Zespół swoje uwtory wykonuje w języku polskim, wykorzystując wiele tradycyjnego, ciekawego instrumentarium.
Skład: Katarzyna Pytel, Agatka Kozioł,Maciej Tobiasz,Marcin Ciszkowicz, Szymon, Mirosław Kliś "Mimiś"

Zespół zagra w niedzielę, 5 sierpnia, o godz. 16.00

Trio Revirado

Trio szczególne upodobanie znalazło wobec muzyki Astora Piazzoli i tanga w ogóle. Dzięki nagraniom na takich płytach, jak "Regreso al. Sur" czy "Trio Revirado i Waldemar Malicki - Tango Bridge" czy udziale w spektaklu Teatru im. Słowackiego "Tango Piazzolla" udało im się zdobyć uznanie nie tylko u miłośników i znawców muzyki Piazzoli...
Trio Revirado tworzą: Wiesław Prządka, Marek Piątek oraz Grzegorz Frankowski

Koncert odbędzie się w niedzielę, 12 sierpnia, o godz. 16.00

Old Metropolitan Band

To już zasłużony polski zespół, grający jazz tradycyjny od roku 1968. Po tylu latach istnienia, krakowska grupa nic nie straciła ze swojej przysłowiowej witalności i energii. W ich repertuarze znajduje się miejsca na wszystko, od standardów po ujazzowione utwory muzyki klasycznej.
Old Metropolitan Band tworzą tacy muzycy, jak Adam Góralczyk, Ryszard Kwaśniewski, Tadeusz Oferta, Ryszard Kopciuch-Maturski, Wiktor Kierzkowski, Ela Kulpa.

Zespół zagra w niedziela, 19 sierpnia, o godz. 16.00

Quartet Klezmer Trio

Pochodzący z Krakowa zespół wykonuje muzykę klezmerską: żydowską i bałkańską. Istnieje od 2004 roku, a założony został przez absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej. Muzycy zdobywali doświadczenie w kraju i za granicą. Uczestniczą w prestiżowych imprezach muzycznych, konkursach i festiwalach. Znani są również ze współpracy z orkiestrami, teatrami, radiem i telewizją.
W zespole udzielają się tacy muzycy, jak Magda Brudzińska, Oskar Gut, Michał Siudyszewski.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia, godz. 16.00Kraków Hotele
Krakow Hotels
Apartamenty
Krakow Tours
Cracow Life Poster
Mamy Mapkę!!!

 


Festiwal Kultury ¯ydowskiej
Wreszcie nowa
Coke Live Music Festival
Festiwal Teatrów Ulicznych 2007

dodaj komentarz

Krakw hotele & apartamenty | restauracje | knajpy, kluby & lokale
sklepy | rozrywka | galerie i muzea | usługi & serwisy

turystyka
| mapa | miasto | niusy | nauka
info | eventy | forum | galeria | pogoda

e-krakow.com 2004-2014 | Krakw Polska Przewodnik | wszystkie prawa zastrzeżone
Lifeboat Limited. UK Registered Company No. 5351515