Międzynarodowy Festiwal Letnie Koncerty Oraganowe 2007

To już XVII edycja festiwalu, na którym co roku spotykają się miłośnicy muzyki organowej, aby posłuchać najwyższej próby interpretacji tej muzyki. Zarówno w wykonaniu artystów o światowej renomie, jak i tych młodych - dopiero próbujących swoich sił. W najpiękniejszych krakowskich kościołach będzie można usłyszeć rozmaite utwory muzyki organowej, od klasyki po współczesność. Interpertacje obejmą utwory takich kompozytorów jak J.S. Bach, F. Mendelssohn J. Brahms, R. Schumann, F. Liszt i wielu, wielu innych. Muzycy pojawią się w różnorodnym, międzynarodowym towarzystwie.

Foto: Archiwum CK Dworek Białoprądnicki

Na program tegorocznego festiwalu 2007, który obejmie koniec czerwca, lipiec oraz sierpień składać się będą występy następujących artystów:

Ulrike Manhoff

Studiowała teologię protestancką, literaturę niemiecką oraz muzykę organową. Koncertowała w wielu krajach, od Szwajcarii po Skandynawię.
W jej repertuarze znajdują się utwory organowe począwszy od mistrzów przed-bachowskich aż do samego Bacha, a także dzieła klasyczne. Gra także wiele kompozycji francuskich romantyków oraz dzieła muzyków niemieckich.

Arkadiusz Bialic

Absolwent Akademii Muzycznej w Karakowie oraz Hochschule fur Musik we Freiburgu w Niemczech to laureat licznych krajowych oraz międzynarodowych konkursów. Występował na wielu renomowanych festiwalach na całym świecie, od Francji po Włochy.
W jego repertuarze usłyszymy dawna muzykę niemiecką, francuska muzykę organową XIX i XX wieku oraz współczesna muzykę polską.

Zygmunt Kokoszka

Urodzony w rodzinie o tradycjach muzycznych uczył się gry na organach już od czasów liceum. Koncertował w kraju (Kraków, Warszawa, Bydgoszcz, Sejny, Łódź, Skierniewice, Gdańsk, Opole, Olkusz, Lutoryż, Bukowina Tatrzańska) i za granicą - Niemcy (Lubeka) i Ukraina (Czerniowce) na festiwalach i pojedynczych koncertach.

Johan Hermans - Belgia (Hasselt)

To jeden z najwybitniejszych europejskich oragnistów. Występował w wielu krajach na całym świecie, nagrywał dla radia, płyty CD, uczy gry na organach, muzyki kameralnej i harmonii klawiatury... Johan Herman studiował w Instytucie Lemmens w Louvain oraz w Królewskim Konserwatorium w Liege w Belgii. Ukończył studia w klasie organów.

Marek Wolak

Studiował w Krakowie na Akademii Muzycznej, choć swoją naukę gry na organach rozpoczął już w czasach liceum. Doświadczenie zdobywał jako adiunkt w Zakładzie Muzyki Kościelnej i Katedrze Organów Akademii Muzycznej. Uczy w Papieskiej Akademii Teologicznej i Archidiecezjalnej Szkole Organistowskiej w Krakowie.

Josef Miltschitzky - organy i Sussane Miltschitzky - sopran, Niemcy (Ottobeuren)

Zainteresowania organisty Josefa Miltschitzky sięgają daleko poza sferę muzyczną, zahaczając o muzykologię, historię sztuki oraz literaturę niemiecką. Grę na organach oraz pedagogikę muzyczną Josef Miltschitzky studiował na Wyższej Szkole Muzycznej w Monachium. Dużą rolę w jego twórczości zajmuje dalekosiężna promocja muzyki w postaci organizowania festiwali takich, jak tydzień Bacha w Ottobeurer, Roku Reinbergera czy festiwalu Mozarta w ubiegłym roku.

Susanna Jutz-Miltschitzky zdobyła gruntowne wykształcenie i doświadczenie pracując z i ucząc się u takich muzyków, jak Ottilie Grewe-Kersten, Herbert Spitzenberger, Klaus Schilde Hugo Steuer. Koncertowała w wielu krajach, między innymi we Włoszech, Luksemburgu, Francji.
W swoim repertuarze ma utwory: od wczesnobarokowych po współczesne, utwory muzyki kościelnej (nieszpory, kantaty, msze, Stabat Mater).

Bilety 15 (ulgowe) i 25 zł (normalne) do nabycia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki przed każdym koncertem.Kraków Hotele
Krakow Hotels
Apartamenty
Krakow Tours
Cracow Life Poster
Mamy Mapkę!!!

 


dodaj komentarz

Kraków hotele & apartamenty | restauracje | knajpy, kluby & lokale
sklepy | rozrywka | galerie i muzea | usługi & serwisy

turystyka
| mapa | miasto | niusy | nauka
info | eventy | forum | galeria | pogoda

e-krakow.com 2004-2014 | Kraków Polska Przewodnik | wszystkie prawa zastrzeżone
Lifeboat Limited. UK Registered Company No. 5351515