Opera Krakowska


Opera Krakowska powstała po to, aby popularyzować i dbać o kondycję i znajomość sztuki operowej w naszym kraju. Regularnie przedstawia się tutaj dorobek artystyczny najważniejszych kompozytorów i najciekawsze dzieła gatunku - jest średnio ponad sto spektakli, które ogląda blisko 60 tysięcy widzów. Instytucja ta istnieje już od 1954 roku, będąc jedynym tego typu miejscem w województwie małopolskim. Sława Opery już dawno wykroczyła poza granice naszego kraju i dzięki temu - przybywają do Krakowa melomani z całego świata, od Belgii po Wielka Brytanię. Bardzo popularne są coroczne Letnie Festiwale Opery organizowane w lipcu na scenie Teatru im. J. Słowackiego oraz w plenerach.

Opera Krakowska in English

spis miejsc 2 3
opinie

Mapa

location:
Old Town

adres:
ul. Lubicz 48

telefon:
+48 (12) 296610

fax:
+48 (12) 296626

EMAIL Opera Krakowska

Opera Krakowska stronaKraków Hotele
Krakow Hotels
Apartamenty
Krakow Tours

 


Bunkier Sztuki
Teatr Bagatela
Teatr Groteska
Kino Kijów
Muzeum Narodowe
e-zakopane.com
e-wroclaw.com

Opera Krakowska

"Wybrałam się ostatnio do Opery Krakowskiej na "Carmen" i muszę przyznać, że zarówno opera jak i samo miejsce wywarły na mnie ogromne wrażenie - klasyka śpiewu operowego, rewelacyjne aranżacje i cudowna orkiestra. Budynek i wnętrze też ciekawie się prezentuje. Naprawdę polecam :)"

Karolina
08.10.2010
Ocena
4/5

"Gorąco polecam! Rozrywka na wysokim poziomie!"

Katarzyna
07.11.2008
Ocena
4/5

"Mus dla miłośników opery i muzyki klasycznej. Wspaniałe opery - zarówno zagraniczne, jak i w wykonaniu polskich artystów. Polecam gorąco!!!!"

Grzesiek
25.10.2007
Ocena
5/5