Galicja Muzeum


Galicja Muzeum zostało założone przez Chrisa Schwarza - brytyjskiego fotografa, który podczas 12 letniej podróży po Galicji fotografował i dokumentował miejsca związane z kulturą i historią Żydów galicyjskich. Umiejscowione jest w odremontowanym na styl post-industrialny budynku (920 metrów kwadratowych) byłej żydowskiej fabryki. W budynku znajduje się przestrzeń wystawowa oraz kawiarnia. Muzeum posiada także księgarnie prezentującą książki w językach: polskim, angielskim i niemieckim dotyczące żydowskiego życia, kultury a także Holokaustu, myśli żydowskiej, tożsamości oraz literatury. Muzeum zostało otwarte dla zwiedzających 17 kwietnia 2004 r. natomiast oficjalne otwarcie miało miejsce 27 czerwca 2004.

Galicja Muzeum in English

spis miejsc 2 3
opinie

Mapa

location:
Kazimierz

adres:
ul. Dajwór 18

telefon:
4216842

fax:

EMAIL Galicja Muzeum

Galicja Muzeum stronaKraków Hotele
Krakow Hotels
Apartamenty
Krakow Tours

 


Bunkier Sztuki
Teatr Bagatela
Teatr Groteska
Kino Kijów
Muzeum Narodowe
e-zakopane.com
e-wroclaw.com

Galicja Muzeum

"swietna realizacja ekspozycji bardzo ciekawych zdjec, piekna architektura,pyszna kawa,wyspa spokoju na Kazimierzu,polecam serdecznie.WP"

wanda potocka
24.02.2007
Ocena
5/5

"niestety nie mialam jeszcze okazji byc panstwa gosciem, ale na pewno z przyjemnoscia po powrocie do kraju wybiore sie do waszego muzeum. jestem bardzo ciekawa tego co zobacze - obecnie mieszkam w usa i od pol roku mam stycznosc z amerykanskimi zydami...wspolnie z nimi biore udzial w szabatach oraz innych swietach...poznaje ich tradycje oraz jakimi sa ludzmi na codzien... poniewaz w krotce zostane historykiem - jest to o tyle bardziej dla mnie ciekawe. historia stosunkow polsko - zydowskich jest rzeczywiscie bardzo trudna a droga do jej poznania jak to nazwe "wyboista" ....uwazam ze najistotniejsza jest trzezwa ocena przeszlosci pozdrawiam JUSTYNA "

justyna
Oct.20.2006
Ocena
4/5