Uniwersytet Jagielloński


Uniwersytet Jagielloński powstał w roku 1364 roku i po Pradze - stanowi nastarszą uczelnię w Europie. Wykształcił wiele znanych postaci świata nauki, polityki, kultury i innych, od setek lat kształtując polską elitę. Od pokoleń pielegnuje tradycje zarówno krakowskie, jak i ogólnopolskie, powodując, że regularnie do Krakowa przybywają tysiące młodych ludzi, aby właśnie tutaj kontynuować swoją edukacje. Aby studiować na jednym z oferowanych przez Akademię kierunków, których lista co roku się zwiększa, powiększając o coraz to nowsze dziedziny nauki

Uniwersytet Jagielloński in English

spis miejsc 2 3
opinie

Mapa

location:
Old Town

adres:
ul. Gołębia 24

telefon:
422-10-33

fax:
422-32-29

EMAIL Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Jagielloński stronaKraków Hotele
Krakow Hotels
Apartamenty
Krakow Tours

 


Bunkier Sztuki
Teatr Bagatela
Teatr Groteska
Kino Kijów
Muzeum Narodowe
e-zakopane.com
e-wroclaw.com

Uniwersytet Jagielloński

"Studiuję na Wydziale Filozoficznym w Instytucie Socjologii UJ. Jeśli UJ wg corocznych rankingów jest najlepszą lub drugą najlepszą uczelnią w Polsce, to jestem załamany jakością polskich uniwersytetów. Poziom wprawdzie jest wysoki, ale często sztucznie zawyżany poprzez naukę czegoś, co jest wysoce intelektualne, ale kompletnie nieprzydatne. Kadra akademicka, zwłaszcza ta młoda jest często niekompetentna w tym, co wykłada i sprawia wrażenie zaprogramowanej tak, by się ściśle trzymać autorytetów naukowych czy bibliografii. Niektórzy doktoranci sprawiają wrażenie, jakby po magistrach nie mieli za bardzo co ze sobą zrobić i zostawali na UJ ucząc studentów bez zapału, bez zaangażowania, bez umiejętności przekazywania wiedzy. Brak szacunku wobec studentów jest powszechny. Niektórzy wykładowcy mają nazbyt dużą manię wielkości, a studenci dysponujący większą wiedzą lub aktualniejszymi informacjami w jakimś zakresie są niemile widziani. Jeden wielki bałagan - nikt nic nie wie, wielość różnych informacji, bo rektorat, instytuty, dział nauczania i sekretariaty nie współpracują ze sobą w wymianie informacji i w efekcie jeśli już ktoś ma jakieś informacje, to niejednokrotnie sprzeczne. Nazwałbym to po kolokwialnie jednym wielkim "burdelem". Dezorganizacja, chaos i dezinformacja. Studenci często są tacy wyalienowani, nastawieni na rywalizację. Kolokwia i egzaminy często nie sprawdzają rzeczywisty stan wiedzy i rozumienie przyswojonego materiału, jak i umiejętnego wykorzystania go w praktyce, ale zdolność uczenia się na pamięć tego i w takiej formie, w jakiej materiał narzucił wykładowca. Ogólnie to uważam, że UJ jest przereklamowany i wymaga gruntownych przeobrażeń. Moim zdaniem UJ powinien się w większym stopniu uniezależnić od klasycznych zasad, tradycji i przeterminowanych autorytetów i stać się uniwersytetem dostosowanym do aktualnej sytuacji na świecie i przyjaznej studentom."

Robert
17.06.2009
Ocena
2/5

"Tak btw skoro wiekszosc z was uczeszcza badz uczeszczalo na UJ to troche mnie dziwi ze robicie proste bledy ort i jezykowe"

Kamil
09.01.2008
Ocena
4/5

"Sama studiuję na UJ :) , może profesorzy nie są najmilsi, ale standard jest wysoki. W mojej grupie nie ma żadnych dyletantów. Jest to prawda, ze przyjmuje sie najlepszych. I to bardzo dobrze, bo przynajmniej wiadomo że zatrudniasz kogoś kto zna się na rzeczy."

Monika
07.01.2008
Ocena
3/5

"Powedzmy sobie szczerze, iż hasło " Studiuje na Uj" robi większe wrażenie niz hasło, że studiuje się na każdym innym uniwersytecie w Polsce. Oj czyżby Ci, którzy z taką goryczą wypowiadają się o tym jaki ten Uj jest mówiąc kolokwialnie do dupy nie przeszli pomyslnie rekrutacji ? oj"

Ania
12.11.2007
Ocena
5/5

"Wobec mnie UJ to najlepsza uczelnia w Polsce. Te wszystkie rankingi nic nie dawają. Tylko pokazują jaki jest stosunek liczby studentów z zagranicy, a nie o to chodzi. Ważne jest to ilu studentów po skończeniu studiów osiągneło wyższe wykształcenie,i w tym UJ jest najlepszy"

Jareczek
14.06.2007
Ocena
5/5

"Częściowo, ale tylko częściowo UJ, czy UW wypadają aż tak słabo w tych rankingach (a innych uczelni nie widziałem w ogóle, była chyba tylko jeszcze warszawska polibuda), dlatego, że jednym z kryteriów jest na ogół "umiędzynarodowienie uczelni" - uniwerki polskie siłą rzeczy nie przyciągają wielu studentów z zagranicy. Gdyby odliczyć to kryterium, byłoby trochę lepiej. Ale i tak do poziomu MIT baardzo daleko, jkak sądzę...I zawody informatyczne niewiele zmienią. Ciekawe, czy w ogóle studenci MIT (przynajmniej ci najlepsi) zadają sobie trud, żeby w nich startować:) To trochę tak, jak z moim (uchodzącym za - jak na polskie warunki- b. dobre) liceum - zaczęło wypadać w rankingach np. "Polityki" zaskakująco słabo, bo miało niewielką liczbę olimpijczyków. Tylko, że jak nie znałem prawie nikogo, kto by się bawił w jakąś olimpiadę: ) A zdawalność... na najbardziej oblegane kierunki studiów była w moim roczniku bliska 100%"

buka
31.05.2007
Ocena
3/5

"Chcialbym skromnie zauwazyc, ze w bliskich okolicach Bostonu sa Uniwersytet Harvarda oraz MIT czyli dwie uczelnie absolutnej swiatowej ektraklasy akademickiej... Dla porownania najleszy w Krakowie - Uniwersytet Jagiellonski to czwarta setka rankigu swiatowym (inne nie sa notowane) Moze nie dziwota skoro ludzie tam tak pisza jak ponizej "

mk
31.05.2007
Ocena
3/5

"same machloje na tej uczelni, a teraz Campus srampus i LOT....Zastanawiam się, ile Ziejka miał z tego korzyści prywatnych. Bo nie wierzę, że nie. Jak długo Bratniak jest fundacją zarządzającą i robiącą machloje od przetargów do samej działalności włącznie na akademikach UJ tak długo jest jeden wielki burdel. Czyżby Ziejka miał dostawę obiadków z Lotu? w ramach byłej dobrej współpracy? Dziwi mnie postawa samorządu UJ, od czego właściwie jest to ciało, które nie dość, że nic nie robi to nie potrafi zadbać o właściwe warunki dla studentów. Jeżeli nie Oni to kto? Franciszkanie? Jedynym dobrym sposobem na załatwienie problemu jest szybkie skończenie studiów i wyjazd do normalnego kraju..."

jurek
24.03.2007
Ocena
3/5

"marcin... zal mi cie!"

gosciu
18.03.2007
Ocena
5/5

"jesli ktos sie wybiera na matematyke , to niech lepiej na poczatku dobrze przeliczy kase w portfelu....Jeżeli jeszcze nie wiecie, chciałbym przekazać chętnym na płatny Wstęp do Matematyki w drugim semestrze, aby uważali na prof. Zaionca z Zespołu Katedr. Oblał mnie, aby mu płacić teraz za kurs. Dlaczego nie zmienili wykładowcy. Nawet jak zaliczę Zaionca, to egzamin nie będzie uznany przez Instytut Informatyki i tak trzeba chodzić na WdM w przyszłym roku. Ten Zespół Katedr to jakieś nieporozumienie. Ja na pewno się nie zgłoszę, będę zdawał za rok. Teraz to byl ostatni rok WdM z prof. Zaioncem."

marcin
16.03.2007
Ocena
2/5

"renoma pozostała to fakt i tego nikt nie zmieni bez wzglęgu na to jak stary, spróchniały i przereklamowany jest ten ujot"

ojojojooo
12.03.2007
Ocena
1/5

"Uniwersytet Jagielloński opracował zasady ochrony własności intelektualnej- swoich pracowników oraz, współpracy uczelni z biznesem i przemysłem. Wszystko po to, by wynalazki naukowców nie trafiały do szuflady."

UJ
11.03.2007
Ocena
3/5

"wspaniale wspominam moje studia na uj, jako najszczesliwszy okres w moim zyciu,doskonali profesorzy i wzmacniajace doswiadzczenie"

jula
09.03.2007
Ocena
4/5

"faktycznie przereklamowany ten ujot, ale marka rozpoznawalna na calym swiecie.....jak to wlasciwie bylo-to jest najstarsza szkola w Europie ?uniwersytet ?"

ojojoj
09.03.2007
Ocena
3/5

"od dawna przereklamowana instytucja, która wciąż trzyma na swoich łaskach cwaniaków, którz mają w dupie studentów na uczelniach państwowych, a liżą dupę tym co płacą za prywatne uczelnie"

uj-ciot
08.03.2007
Ocena
1/5