Kino Pod Baranami


Zabytkowa sala Kina pod Baranami znajduje się na pierwszym piętrze jednego z najstarszych krakowskich pałaców należącego do rodziny Potockich. W tym samym budynku znajduje się siedziba legendarnego kabaretu Piwnica pod Baranami. Kino jest miejscem seminariów, spotkań z twórcami, przeglądów i festiwali. W listopadzie 1996 r. zostało przyjęte do Europejskiej sieci Eurimages. W ciągu ostatnich kilku lat gośćmi kina byli m.in.: Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Wojciech Jerzy Has, Gustaw Holoubek, Krzysztof Litwin, Leon Niemczyk, Jerzy Skarżyński, Daniel Olbrychski, Mariusz Treliński, Maja Ostaszewska oraz Małgorzata Szumowska. Kino Pod Baranami zdobywa uznanie nie tylko widzów, ale też instytucji. Zostało docenione przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, który przyznał mu nagrodę w kategorii "Najlepsze Kino 2009" oraz przez Europa Cinemas za najlepszy program filmowy w Europie w 2009r. Dzięki czytelnikom Gazety Wyborczej Kino uzyskało także tytuł "Kulturalnego Odlotu 2009".

Kino Pod Baranami in English

spis miejsc 2 3
opinie

Mapa

location:
Stare Miasto

adres:
Rynek Główny 27

telefon:
012 4230768

fax:

EMAIL Kino Pod Baranami

Kino Pod Baranami stronaKraków Hotele
Krakow Hotels
Apartamenty
Krakow Tours

 


Bunkier Sztuki
Teatr Bagatela
Teatr Groteska
Kino Kijów
Muzeum Narodowe
e-zakopane.com
e-wroclaw.com

Kino Pod Baranami

"Będąc wczoraj w Kinie pod Baranami po dłuższej przerwie przypomniałam sobie jak kameralne jest to kino i dlaczego lubię tam chodzić. Cieszę się, że jest jeszcze takie miejsce w Krakowie, gdzie można obejrzeć ambitne, niekomercyjne kino i to w niższych cenach niż w ogromnych kompleksach kinowych. Polecam :)"

Karolina
04.11.2010
Ocena
5/5

"Fajne kino- jedno z ostatnich ambitnych.."

kasia
06.06.2008
Ocena
5/5

"Można tu zobaczyć filmy mniej popularne, a wcale nie gorsze od głośnych superprodukcji. No i większość z nich później, niż w innych kinach, co wcale nie musi być wadą - zwłaszcza dla tych, którzy do kina zbierają się miesiącami... :)"

szczerbol
Sep.23.2005
Ocena
4/5