Teatr Mumerus


Został założony w 1999 przez dyrektora Wiesława Hołdysa. Celem działania Teatru Mumerus jest poszukiwanie nowych form teatralnych, łączenie Teatru z innymi sztukami oraz poszukiwanie nowych przestrzeni społecznych dla istnienia teatru np. warsztaty z młodzieżą z Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Krakowie, jak również spektakle dla osadzonych w Areszcie Śledczym w Krakowie. Stowarzyszenie programowo realizuje tylko rzeczy nowe, ryzykowne - starając się w ten sposób nawiązać do tradycji awangardy teatralnej. Teatr nie posiada stałej sceny, realizując i prezentując swoje przedstawienia w różnych przestrzeniach jak: kameralne sale teatralne, zabytkowe piwnice, plener, podwórza, więzienia, nieczynne fabryki. Stowarzyszenie jest członkiem EU NET ART- międzynarodowej sieci organizacji zajmujących się sztuką z siedzibą w Amsterdamie oraz Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych STEN w Krakowie.

Teatr Mumerus in English

spis miejsc 2 3
opinie

Mapa

location:
Stare Miasto

adres:
ul. Kanonicza 1

telefon:
6459273

fax:

EMAIL Teatr Mumerus

Teatr Mumerus stronaKraków Hotele
Krakow Hotels
Apartamenty
Krakow Tours

 


Bunkier Sztuki
Teatr Bagatela
Teatr Groteska
Kino Kijów
Muzeum Narodowe
e-zakopane.com
e-wroclaw.com

Teatr Mumerus

"Gramy najczęściej jak tylko możemy - przynajmniej dwa razy w miesiącu w Teatrze Zależnym. Chętnie gralibyśmy częściej, ale ograniczeni jesteśmy problemami natury finansowej i organizacyjnej. Zapraszam na następne spektakle: "Dr K. Hommage a Franz Kafka" 6 maja o godz. 20:00 i 7 maja o godz. 19:00 do Teatru Zależnego, ul. Kanonicza 1."

Wiesław
05.05.2007
Ocena
4/5

"dlaczego tak rzadko wystawiacie sztuki - ostatnio był 15 i 16 kwietnia - Guliwer, a obecnie nie ma nic? kiedy można liczyć na kolejne spektakle?"

ciekawski
24.04.2007
Ocena
5/5

"Bardzo lubię niekonwencjonalne fromy sztuki i niezależne instytucji, które czymś takim sie zajmują. Powodzenia i trzymam kciuki za przyszłe sukcesy"

maj
06.04.2007
Ocena
5/5

"25, 26 marca 2007; godz. 19:00 - Dr Frommage a Franz Kafka"


19.03.2007
Ocena
5/5

"piekne dzialania, stala fanka wam mowi ze jestescie zajefajni !!!!"

julka
09.03.2007
Ocena
5/5

"wspaniala inicjatywa stworzona przez ludzi z pasja do TEATRU.Stowarzyszenie skupia profesjonalnych twórców, podejmujących wspólną działalność teatralną: aktorów, reżyserów, muzyków, scenografów i literatów. Prezentacja grupy, repertuar - oraz wirtualna "Galeria Dramatu", której celem jest popularyzacja twórcow współczesnych dramatopisarzy polskich."

marcin
23.02.2007
Ocena
5/5