Kabaret Bunga


Kabaret Bunga powstał w 2002 r. z inicjatywy wychowanków Lochu Camelot Michała Chludzińskiego i Marka Bazeli. Pierwszy z nich pisze teksty i reżyseruje przestawienia, drugi tworzy muzykę. Zespół stanowią młodzi artyści, którzy odwołują się do tradycji krakowskich kabaretów artystyczno-lilerackich jak Zielony Balonik, Siedem Kotów czy Piwnica pod Baranami z początku swojego istnienia, ale także do dadaistycznego Voltaire i do popularnego Monty Pythona. Kabaret Bunga należy umieścić na pograniczu teatru i kabaretu. Jego twórcy zdecydowanie odcinają się od dowcipu opartego na stereotypach i banalnych spostrzeżeniach, serwowanego widzom przez wiąkszość kabaretów działających na polskiej scenie rozrywkowej, oferując zabawę inteligentną, przyjemną ale na pewno nie łatwą.

Od premiery pierwszego przedstawienia, które odbyło się 8 lutego 2003 w Nordic House w Krakowie, patronat nad kabaretem sprawuje Konsul Królestwa Danii w Krakowie Janusz Kahl.

Kabaret Bunga in English

spis miejsc 2 3
opinie

Mapa

location:
Stare Miasto

adres:
ul. św. Anny 5

telefon:

fax:

EMAIL Kabaret Bunga

Kabaret Bunga stronaKraków Hotele
Krakow Hotels
Apartamenty
Krakow Tours

 


Bunkier Sztuki
Teatr Bagatela
Teatr Groteska
Kino Kijów
Muzeum Narodowe
e-zakopane.com
e-wroclaw.com

Kabaret Bunga

"usmialam sie po pachy owlosione teksty"

fiona
09.03.2007
Ocena
4/5

"Świetne!!! Musze się przyznać ze bylem na tym 3 razy. Bardzo dobry kontakt z publicznością. Dlamnie rewelacyjne!!! Pozdrownienia dla "fryzjerów" ;)"

@rt
May.24.2006
Ocena
5/5

"straszne, paskudne i oskubane z humoru. śmiałem się tylko z siebie, że jestem taką sierotą, iż nie uciekłem z tej piwnicy po kwadransie. koszmary śnią mi się do dziś."

michal
Jul.08.2005
Ocena
1/5