Kraków Niusy

niusy home
spis wiadomości

Wyspiański inaczej

W ramach festiwalu organizowanego przez Teatr Łaźnia Nowa "Wyspiański Wyzwala" odbędzie się nietypowy koncert, będący zarówno hołdem dla artysty, jak i oryginalną interpretacją jego twórczości.
2 grudnia 2007 o godz. 20.00 rozpocznie się koncert „Wyspiański Underground”, podczas którego rozmaici polscy wykonawcy zaprezentują utwory zainspirowane dorobkiem Stacha. Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży, 40 w dniu koncertu.
Zagrają następujący wykonawcy:

Stanisław SOYKA
Znany piosenkarz, pianista i kompozytor, autor tekstów. Artysta, który potrafi zaprezentować oryginalne i nieszablonowe pomysły na gruncie muzyki o rozrywkowym charakterze, i poetyckim natchnieniu.

Maciej MALEŃCZUK
Muzyk i poeta znany zarówno z twórczości solowej, jak zespołów i projektów muzycznych takich, jak Homo twist, Pudelki, Koledzy.

PUSTKI
Zespół wpisujący sie w modną ostatnio również w Polsce estetykę gitarowego grania, czerpiącego garściami z eksperymentów garażowej psychodelii. Skład: Radek Łukasiewicz – gitary, śpiew, Grzegorz Śluz – perkusja, Barbara Wrońska – śpiew, instr. Klawiszowe, Szymon Tarkowski – bas.

AGRESSIVA 69
Najbardziej znany polski zespół prezentujący rocka industrialnego. Obecnie promują ich najnowsza płytę „Out” (premiera 9 listopada 2007).

NOT
Zespół złożony z członków Agressivy, Cool Kids Of Death oraz Hedone. Bardziej rozpoznawalny poza granicami Polski o czym może świadczyć udział w produkcjach zagranicznych (Niemcy, USA). Ich utwory znalazły się na soundtracku do filmu „Aleja Gówniarzy”.

OSZIBARACK
Jak sami o sobie mówią - grają alternatywne elektro, mocno zakorzenione w tym, co dzieje się na scenach muzycznych Europy Zachodniej. W skład zespołu wchodzą: Dj Patricia (poprzednio wokalistka w zespole HUSKY), Agim, Zmazik (perkusja i bas) i VJ Tomek.

WU-HAE
Kapela mocno związana z Nową Hutą. Inspirują się ciężkim graniem, inspirowanym twórczością takich formacji, jak przykładowo Korn, którego Wu_Hae supportowało. Ostatnio rozpoczęli współpracę z Jarkiem Śmietaną i Wojtkiem Karolakiem tworząc projekt „Grube ryby”.

Source: sz.s.

26.11.2007
 


Kalendarium najciekawszych wydarzeń w kwietniu 2017 r.
19 kwietnia - 2 lipca: "Zsolnay. Węgierska secesja". MCK, Rynek Główny 25. 28 - 30 kwietnia: Krakowskie Slalomy. 28 kwietnia - 7 maja: Netia...


Jean Louis David

reviewed on 25.04.2017
"Zazwyczaj byłam b. zadowolona,ale ostatnio trafiłam do p. Tomasza w Bonarce i nie polecam😐..."
napisz własną opinię


Kraków - dojazd
Kraków - komunikacja
wyszukiwarka