Przychodnie studenckie w Krakowie

Nieoczekiwany wypadek, choroba albo złe samopoczucie. To może popsuć każde plany. W tym przypadku trzeba szybkiego działania. Oto lista przychodni studenckich w Krakowie.

Przychodnia Studencka:

ul. Armii Krajowej 5
tel. 012 637 21 00 wew. 217
czynna: pon.-pt. 8-19 (rejestracja od godz. 7)

Przychodnia Rejonowa Akademii Ekonomicznej

ul. Rakowicka 16
tel. 012 293 54 70

Przychodnia Rejonowa Akademii Górniczo-Hutniczej

ul. Akademicka 5
tel. 012 633 39 63

Przychodnia Rejonowa Akademii Pedagogicznej

ul. Podchorążych 2
tel. 012 637 30 44

Przychodnia Rejonowa Akademii Wychowania Fizycznego

ul. Jana Pawła II 62a
tel. 012 683 13 54

Przychodnia Rejonowa Papieskiej Akademii Teologicznej

ul. Kanonicza 23
tel. 012 429 21 28

Przychodnia Rejonowa Politechniki Krakowskiej

ul. Szlak 42
tel. 012 628 29 40Kraków Hotele

 


dodaj komentarz

"Byłem na tej Zakopiańskiej - o dziwo faktycznie nie ma kolejki. Obsłużyli mnie praktycznie z marszu, przy czym załatwiłem bez problemu wszystko czego jako student potrzebowałem :D Polecam"

Wojtek
18.06.2019
Ocena
5/5

"Jak dla mnie najlepszą przychodnią studencką w Krakowie jest NZOZ Fundacja Pod Skrzydłami na Zakopiańskiej 97. Przyjmują tego samego dnia (też w okresie infekcyjnym), nawet jeśli nie jest się zarejestrowanym (LuxMed czy Unimed zawsze odmawia). Do tego na pierwszej wizycie dostaje się do łapki dostęp do rejestracji on-line więc wtedy już w ogóle nie stoi się w kolejkach i można sobie wybrać godzinę jaka komu pasuje. POLECAM!"

Magda
17.05.2019
Ocena
5/5

"Taka prawda, że przychodnie studenckie są nazywane tak dlatego, że są blisko jakiejś uczelni i przy pierwszym szkoleniu BHP wciska się pierwszoroczniakom deklarację zmiany ich starej przychodni na tą uczelnianą. Miałam okazję być kilka razy pacjentką kilku wyżej wymienionych przychodni studenckich czasem byłam bardziej zadowolona, czasem mniej. Szczególnie denerwowało mnie to, że często nie da się dodzwonić do rejestracji, a raz nawet jak mi powiedziano, że zostałam zapisana, w dniu wizyty okazało się, że gdzieś moja rejestracja zaginęła. Chyba każdy byłby zdenerwowany. Mieszkam w okolicach miasteczka studenckiego AGH i trafiłam na Unimed nieco przypadkowo, a zostałam na dłużej. Na plus to możliwość rejestracji online i kompetentni lekarze, którzy wysłuchają wszystkich naszych dolegliwości. "

Kasia
12.04.2019
Ocena
5/5

"Dla studentów to chyba opcja 11/10! Darmowa, z możliwością rejestracji online:D Pamietam, ze szybko załatwiłam sprawe na miejscu i nie było żadnych problemów:)"

Gosia
22.12.2018
Ocena
5/5

"UNIMED- najlepsza krakowska przychodnia :) E rejestracja, bez czekania w kolejkach :) "

Michał
20.11.2018
Ocena
5/5

"Również uczęszczam do Unimed, nie czekam w kolejkach dzięki rejestracji online, do tego przyjmują najpóźniej następnego dnia"

Tytka
09.11.2018
Ocena
5/5

"UNIMED od lat najlepsza studencka przychodnia w Krakowie :) "

Madzia
08.11.2018
Ocena
5/5

"Od lat uczęszczam do UNIMEDu i nie wyobrażam sobie zmiany :) Miła obsługa, brak kolejek i super lekarza :) "

Klaudyna
16.10.2018
Ocena
5/5

"Zgadzam się z poniższymi wypowiedziami, też korzystam z usług Unimedu i jestem bardzo zadowolona. Szybka rejestracja online- bez stania w kolejkach :) "

Martyna
08.10.2018
Ocena
5/5

"Najlepsza przychodnia to UNIMED, szybka rejestracja przez internet ;) "

Klaudia
07.09.2018
Ocena
5/5

"Jedyna godna polecenia przychodnia to tylko Unimed. Nigdy nie zdarzyło mi się czekać na wizytę parę dni. Zawsze albo w tym samym dniu byłam przyjmowana albo na drugi dzień. A lekarze naprawdę świetni, ja chodzę do Pani doktor - jest przesympatyczna, poza tym jest świetnym lekarzem. "

Agata
27.08.2018
Ocena
3/5

"Zgadzam się z poprzednimi komentarzami. Ja też dopóki nie zachorowałem każda przychodnia była spoko dopóki nie musiałem się do niej udać a we wszystkich ogromne kolejki i wizyta pod znakiem zapytania, dopiero w UNIMEDzie zapisałem się przez internet i mogłem normalnie przyjść bez zbędnego czekania co w momencie kiedy byłem chory na prawdę mi pomogło. "

Marek
14.08.2018
Ocena
3/5

"Ja nie jestem przekonana do takich studenckich przychodni. Jak zachorowałam zapisałam się od razu do przychodni UNIMED, jest blisko AGH więc mi odpowiada. Można zadzwonić i się zarejestrować, często przyjmują nawet w tym samym dniu i to się ceni."

Karolina
13.08.2018
Ocena
2/5

"przychodnie studenckie są tylko z nazwy. Student możę udać się do każdej przychodni! Np. w UNIMED na ul. Młodej Polski 7 nie ma w ogóle kolejek (przyjęcia w dniu rejestracji). www.unimed-nzoz.pl"

Henryk
07.03.2017
Ocena
1/5

"Nie polecam. Wciskają wszystkim pierwszorocznym studentom deklaracje, którzy podpisują, ponieważ nie wiedzą, że wiąże się to z wypisaniem z przychodni z rodzinnego miasta. Na pomoc ciężko liczyć. Po telefonicznym zarejestrowaniu się, które już samo stanowi problem (dzwoniąc należy czekać na połączenie kilka minut, po czym często rozłącza, tak więc należy dzwonić kilka razy aż do skutku), zostałam bardzo nieładnie potraktowana przez lekarkę, która zbagatelizowała moje objawy. Już bez badania wyznaczyła diagnozę, później, dla formalności mnie przebadała, ale już miała swoje przekonanie. Oczywiście nie obyło się bez szyderstw w rodzaju: "Po co pani przyszła?", "To nie wie pani jak się przeziębienie leczy?". Następnego dnia okazało się, ze mam anginę.Gratuluje pani doktor która przepisała mi na to "tabletke na gardło"... Zerowy poziom kultury. "

olina
08.04.2016
Ocena
1/5

"Gówno jakich mało, gorączkę mam, poszedłem tam nie przyjmą mnie bo nie mam deklaracji."

Krzysiek
07.03.2016
Ocena
1/5

"Dopiero za 7 razem ktoś odebrał kiedy chciałem się zarejestrować na wizytę. Pozatym mogłem się zapisać dopiero tydzień później... To jest chore. Mam gorączkę, czuję się okropnie - prawdopodobnie angina, naprawdę mam czekać tydzień!!??"

D
23.02.2015
Ocena
1/5

""


31.05.2014
Ocena
1/5

"Mam w nosie wszystkie przychodnie i chodzę prywatnie do doktor Grażyny Więcek. Bardzo miła kobieta, która zaradzi w większości przypadków, które mogą dolegać studentowi. Mam dość stania w kolejkach na kasę chorych. "

Eugen
29.12.2012
Ocena
5/5

"Stare nazwy uczelni wyższych. "

Roax
31.10.2012
Ocena
3/5

""Anna" Re: mój tok myślenia jest spowodowany tym że oczekiwania osób chorych nie zawsze są zgodne z rzeczywistością , owszem rejestracja nie powinna "zbywać pacjenta" , ale pacjent który ma 37,8 st C temperatury i boli go gardło nie powinien oczekiwać że lekarz rzuci wszystko inne i zajmie się właśnie tą osobą - bo takich osób jest nawet kilkanaście w Przychodni w danym momencie. Tak jest skonstruowany system opieki zdrowotnej w tym momencie i nie miejcie za złe tego personelowi Przychodni tylko ewentualnie tym którzy ten system tworzyli/tworzą - a zwłaszcza pamiętajmy o tym przy urnach wyborczych ."

Rafal
13.03.2012
Ocena
3/5

"Gratuluję wiedzy i rozeznania, jeżeli MĄDRY STUDENT myśli że może sobie codziennie zmieniać lekarza! Zmieniaj, aż dostaniesz rachunek do domu, bo zmienić lekarza można 2 razy w roku. "

felga
23.02.2011
Ocena
3/5

"A co do obsługi to jednak trzeba coś od siebie dać i nie tylko na nich liczyć, wiadomo że nie płacą im dobrze, więc nie oczekujmy że będą biegali wokół każdego pacjenta. Po prostu takie realia, chcesz inaczej-zapłać prywatnemu lekarzowi ). Podsumowując: wybór należy do Ciebie, ale ja z mojej strony polecam. p.s. jak kupisz coś w sklepie i nie będzie Ci smakowało to nie znaczy, że trzeba z błotem zmieszać cały sklep, spokojnie i z myśleniem a wszystko da sie zrobić Byłem także u neurologa i laryngologa, szału nie ma, ale 4/5 postawię spokojnie ( nie wszędzie są lekarze pokroju tych z dr. Housea )."


04.02.2011
Ocena
3/5

"Chodzę tez do stomatologa i bardzo sobie chwalę, terminarz jest tragiczny, ale ciężko znaleźć żeby było lepiej ( a szukałem w innych przychodniach ). Byłem także u neurologa i laryngologa, szału nie ma, ale 4/5 postawię spokojnie ( nie wszędzie są lekarze pokroju tych z dr. Housea )."


04.02.2011
Ocena
3/5

"Robiłem różne badania i wszystkie moim zdaniem były na dobrym poziomie ( wcześniej podobne padania robiłem też w innych placówkach ). Ogólnie trudno się zarejestrować do specjalistów, ale przecież nikt nie każe iść akurat do tej przychodni, po to mamy ich tyle żeby wybierać. Ale jeśli jest tyle pacjętów ( a lekarzy nie jest znowu tak mało ), tzn że jednak coś w tych doktorach jest, że ludzi do nich chodzą ( przeciez w krk taka konkurencja że można codziennie sobie zmieniać lekarza )"


04.02.2011
Ocena
3/5

"Chodzą do przychodzi na Armii Krajowej od 4 lat i mogę trochę powiedzieć na temat "obsługi". Po pierwsze, wszyscy narzekacie na kolejki i problemy z rejestracją, ale jak jak i moi znajomi którzy tam chodzą, nigdy nie spotkałem się z przypadkiem, że lekarz mnie nie przyjmie jak jestem chory a nie rejestrowałem się wcześniej, a często mi się zdarzało ( po 2 latach skończyło mi się miejsce w książeczce zdrowia ). Moja lekarka za każdym razem dokładnie i profesjonalnie mnie bada i tłumaczy co robić. "

marek
04.02.2011
Ocena
4/5

"Ciekawe! Nie sposób się zarejestrować do lekarza ogólnego na ten sam dzień w żadnej przychodni Scanmedu! Oni tylko zbierają nasze deklaracje a potem mają nas gdzieś!"

Nuta
27.01.2011
Ocena
3/5

"Z czystym sumieniem polecam przychodnię na AGH. Przyszłam tam tylko się upewnić, czy nie mam grypy i po zwolnienie, pani doktor mnie dokładnie wypytała, przebadała, wysłała na badania krwi etc, przejęła się moim podwyższonym ciśnieniem, nie byłam wcześniej tam zdeklarowana, w ogóle z UJ jestem, a potraktowano mnie super - uważam więc, że wszystkie negatywne opinie o Scanmed to mit, no chyba że trafiłam na fajną panią dr po prostu."

julia
25.01.2011
Ocena
3/5

"nie polecam przychodni kolo uek gdy mialam angine ropna lekarz przepisal mi ibuprom i cholinex dopiero po wizycie prywatnej dostalam antybiotyk, jedynie gdy mialam grype zoladkowa i zemdlalam pani doktor w gabinecie normalnie sie mna zajeto, dzisiaj leze z temp spuchnietym gardlem kaszlem jest sroda a pani mi mowi ze moze mnie zarejestrowac na pon :/ do pon to sama sie wylecze"

uek
05.01.2011
Ocena
3/5

"Byłam w tej przychodni na ul.Bonarka. Nawet do laryngologa dostałam się bez skierowania. Stomatologia też jest za free!"

Mysza
16.12.2010
Ocena
3/5

"Jak jesteś studentem to chyba możesz ruszyć mózgownicą! Co za problem?! Idziesz do jakiejkolwiek przychodni która nie jest Scanmedowska i składasz tam deklarację.To wszystko! No chyba że cię to przerasta."

Wiking
16.12.2010
Ocena
3/5

"a ja chce sie wypisać ze Scanmedu! jak mam to zrobic?????"

lusiek
07.12.2010
Ocena
3/5

"Odradzam przychodnię PAT-u na Kanoniczej. Byłam tam poważnie chora, lekarz nie pomógł mi w ogóle, wypisał receptę, "rzucił okiem" na moje gardło i powiedział, że to nic wielkiego. Potem udało mi się w końcu pójść do innego lekarza to dostałam konkretną diagnozę i porządne lekarstwa. Rozumiem, że lekarz może słabo znać pacjenta ale chyba zapalenie gardła jest w stanie rozpoznać do licha. Osobiście odradzam Kanoniczą."

Anet
18.11.2010
Ocena
1/5

"A ja mam pytanko do "mądrych" studentów : czy nasza uczelnia ma prawo narzucić nam przychodnię z której musimy korzystać? Moja narzuca Scanmed ale ja akurat jestem tym na prawdę mądrym i nie zapisałem się tam. Mogę się zapisać gdzie mi się podoba! Wątpię więc w "mądrość" studenta który jak cielę podpisuje wszystko co mu dadzą na uczelni!!!"

Wiking
10.11.2010
Ocena
3/5

"Przychodnia Bonarka niech przestanie spamować! Ten wpis czytają studenci, a nie debile! "

Student
09.11.2010
Ocena
4/5

"Myślę, że część osób nie ma pojęcia jak funkcjonuje w Polsce nas system opieki zdrowotnej. Dla nich przychodnia, lekarz, szpital, SOR to jedno i to samo. A potem pretensje o wszystko."

corner
31.10.2010
Ocena
3/5

"Zgadzam się z tą opinią że na Bonarka 18 jest supcio przychodnia, polecam! Ja wolałem w rejestracji szatynkę!"

Norbert
27.10.2010
Ocena
3/5

"Byłam w przychodni na ul.Bonarka18, rewelka!!! Rejestracja sympatyczna, lekarze spoko! Nie ma się co zastanawiać. "

Marta
27.10.2010
Ocena
3/5

"Ja polecam tylko przychodnie na ul. Bonarka. Nie ma nic wspólnego ze Scanmedem, za to ma rewelacyjny personel. Miła Pani doktor, bardzo miła Pani w rejestracji (blondyneczka) i brak kolejek. "

Gwiazdor
04.10.2010
Ocena
5/5

"Czy w scanmedzie na szlaku przyjmuje ginekolog? A jeśli tak, możecie powiedzieć z własnego doświadczenia czy warto tam pójść? Jaka atmosfera?"

shato
21.08.2010
Ocena
3/5

"Ja mam nieco inne zdanie, przez cały okres studiów korzystałam tylko ze scanmedu- i owszem są tam znaczne kolejki (conajmniej 2 miesiące do ginekologa), zwłąszcza odnośnie internistów jest nie do przyjęcia, żeby czekać tydzień, jak powinno się być przyjętym następnego dnia. Ale ludzie zastanówcie się- czy to wina scanmedu? Moze maja tylu pacjentów i za mało lekarzy, często tez się zdarza, że ludzie sie rejestruja i nie przychodzą- stąd te pustki. Mnie się nie zdarzyło,żebym tam poszła np z bólem brzucha bez kolejki i nie została przyjęta. Mają całonocne dyżury, weekendowe, gdzie chodzi się bez zapisów i tak naprawde nie czułam się nigdy w takim dniu zbywana. Co do podejścia lekarzy- zalezy od lekarza, można iśc prywatnie i też trafić na gbura. Co do dentysty- taki system, ze za darmo można sobie czarna plabe wsadzić,a ceny mają tak naprawde normalne, wiem co mówię,"

Karolina
18.08.2010
Ocena
3/5

"witam nie polecam, instytucja jest nastawiona jedynie na zarobek, kolejki zwlaszcza do specjalistow dlugie, bylem u laryngologa chcial mi dac prywatny adres na wizyte :) poszedlem do chirurga to nie powiedzial nic, zero rad pytan po prostu cisza i czeka az wyjde nazwyal sie Kubicz, najgorsze ze obaj wygladali na kumatych ale czkali az da sie im pewnie zapomoge ($$) idac do dentysty znajomy dostal pytanie czy chce gorsza pląbe czy doplaca i lepsza(wg mnie normalna bialą) zaplacil tam wiecej niz ja w prywatnym gabinecie :) , podejscie do ludzi no sami ocencie...."

Leon
21.06.2010
Ocena
1/5

"a ja jestem zadowolona ze scanmedu,nigdy nie zdarzyął mi sie taka sytuacja jak wam,kazdy mnie mile przyjął a pani doktor sie mna zajeła i nawet w domu myslala nad moja choroba.Tylko chirurg powiedział mi raz ze jak nie jestem po wypadku to mnie nie przyjmie"

ja!
23.04.2010
Ocena
4/5

"czy jeśli zapiszę się do Scanmedu to wyleczą mi zęby w jakiejś przychodni studenckiej??"

carol
20.03.2010
Ocena
3/5

"Telefon do placówki przy AGH jest nieaktualny. Poprawny to : 012 629 89 99 "

Rafał
15.03.2010
Ocena
3/5

"Pozdrawiamy serdecznie "czarnych PR-owców" z konkurencji Scanmed-u ... . Nie dajcie się nabrać na część wpisów . "

Emil
24.02.2010
Ocena
3/5

"Proponuję omijać placówki Scanmedu. Generalnie, jeśli chodzi o pielęgniarku to są bardzo miłe i pomocne, ale jeśli chodzi o lekarzy to tragegdnia. Unikać jeśli ma ktoś inną możliwość. Szkoda skierowania do specjalisty. Byłem w placówkach na ul. Wrocławskiej, Armii Krajowej i przy rondzie Grzegórzeckim wszędzie tak samo. Zachowują się jakby tzw. "jakim prawem im zajmuje się czas". Na Szlaku zależy, który lekarz przyjmuje. Widziałem sporo lekceważących pacjenta lekarzy, ale pani Joanna Furgała - neurolog bije ich na głowe. Ponad dwa miesiące czekania na wizytę i nawet nie pofatygowała się zbadać pacjenta. Szkoda czasu na wizyte u niej. "

Radek
04.01.2010
Ocena
1/5

"Jestem na UJ. Ma może ktoś pojęcie do jakiej placówki mogę się udać? Oczywiście poza Scanmed! I czy UJ nie ma jakiejś umowy z którąś z nich?"

Student
15.12.2009
Ocena
1/5

"Wyczekałem się w rejestracji na Akademickiej 5 tylko po to, żeby usłyszeć, że najbliższy termin przyjęć internisty jest w poniedziałek (dziś jest wtorek). Powiedziałem, że mam ponad 39 stopni gorączki, więc usłyszałem tylko, że mogę spróbować dostać się na dyżur wieczorny w innej placówce ScanMedu. Tragedia. Szczególnie że pod każdym z gabinetów siedziała max 1 osoba..."

dAr
17.11.2009
Ocena
1/5

"Słuchajcie, jestem w tym mieście już 2 lata i zapewniam, że każda przychodnia może być "studencka". Te "studenckie" z samej nazwy nie zawsze oznacza, że są najlepsze. Jak ktoś nie wie, że może wybrać każdą, a nie tylko te z listy to może nieźle wtopić. Sam więcej nie zapiszę się do Przychodni Studenckich. Wybrałem małą przychodnię na osiedlu. W porównaniu z tym, z czym miałem do tej pory do czynienia to istna rewelacja. Odradzam wpychanie się do molochów, które słowo "studencka" mają tylko w nazwie."

Timon
28.09.2009
Ocena
4/5

Kraków hotele & apartamenty | restauracje | knajpy, kluby & lokale
sklepy | rozrywka | galerie i muzea | usługi & serwisy

turystyka
| mapa | miasto | niusy | nauka
info | eventy | forum | galeria | pogoda

e-krakow.com 2004-2014 | Kraków Polska Przewodnik | wszystkie prawa zastrzeżone
Lifeboat Limited. UK Registered Company No. 5351515