Lotnisko w Pyrzowicach

Międzynarodowy Port Lotniczy GTL w Pyrzowicach znajduje się na terenie dwóch gmin – Ożarowice, Mięrzecice, położonych około 30 km na północ od Katowic. Zasięg oddziaływania Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice obejmuje obszar województwa śląskiego, a także częściowo - opolskiego i małopolskiego.
Historia portu sięga czasów II Wojny ¦wiatowej i, założonego przez Niemców, lotniska zapasowego i doświadczalnego. Przez lata służyło celom wojskowym, takim jak przykładowo - testowanie samolotów eksperymentalnych.

Portem cywilnym stał się 1 maja 1994, na podstawie koncesji Ministerstwa Transportu i Gospodarki Morskiej na eksploatację lotniska oraz świadectwa kwalifikacji Głównego Inspektoratu Lotnictwa Cywilnego.
Pyrzowice należy do najlepiej położonych i najszybciej rozwijających się polskich portów lotniczych. Zaraz po Lotnisku Balice w Krakowie i warszawskim Okęciu zajmuje trzecie miejsce, pod względem liczby pasażerów i drugie po kątem ilości połączeń czarterowych. W związku z dynamiczną ekspansją interesuje się nim zarówno polski rząd, jak i Unia Europejska, od której udało się uzyskać odpowiednie dotacje.

Portowi lotniczemu w Pyrzowicach udało się w dość szybkim czasie uzyskać stałe połączenia z atrakcyjnymi tanimi liniami lotniczymi, takimi jak Wizz-air czy Central Wings. Poza nimi z lotniska odlatują samoloty bardziej tradycyjnych przewo¼ników - Air France, Lufthansa, nie wspominając o PLL Lot. W ramach krajowych lotów, odlatują stąd samoloty do Warszawy.
Spółka zarządzająca lotniskiem już od roku 2001 wprowadza założenia tzw. "Planu Generalnego", który obejmuje wszelkie działania mające na celu promocję, rozwój i kształtowanie przyszłości portu. Dotyczyć mają one zarówno fizycznych urządzeń lotniskowych, jak i wykorzystania gruntów na obszarach otaczających lotnisko.

Na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego funkcjonują całodobowe parkingi dla samochodów osobowych i autobusów. Poza terminalem pasażerskim, o powierzchni 7600 m², Pyrzowice oferuje również typu cargo, świadcząca usługi załadunku, wyładunku i magazynowania towarów przesyłanych drogą lotniczą lub morską.

Autobusy komunikacji miejskiej kursują codziennie na trasach:

Bytom – Lotnisko nr 85 83
Mięrzęcice – Lotnisko nr 17
Katowice – Lotnisko Airport Bus

Z Krakowa na lotnisko można dostać się za pomocą specjalnych autobusów, odjeżdżających z Dworca Głównego. Odległość między miastem a Pyrzowicami wynosi 100 km, średni czas dojazdu to 75 minut. Indywidualne przejazdy między lotniskiem a Krakowem organizują również hotele oraz hostele.Kraków Hotele
Krakow Hotels
Apartamenty
Krakow Tours
Cracow Life Poster
Mamy Mapkę!!!

 


Oficjalna strona lotniska
Lotnisko Balice
Lotnisko Okęcie

dodaj komentarz

"Dzięki za namiary na AJM Transport. Szukałam solidnej firmy na transfer z lotniska i postawiłam na tego przewoźnika. Jak najbardziej godny polecenia"

Kasia
02.10.2023
Ocena
5/5

"Ja tez jak organizowałem przyjazd większej grupy osób z Londyn do Krakowa to transfer z lotniska zleciłem firmie AJM Transport> Sprawnie i profesjonalnie zorganizowali transport. No i w odpowiednich warunkach. "

Tomek
31.05.2023
Ocena
5/5

"Ja korzystałem kilka razy z transferu do Pyrzowic z usług AJM Transport. Zawsze są na czas nie ma problemów podczas podróży. Wygodnie i komfortowe dojeżdżaliśmy na lotnisko"

Andrzej
04.08.2020
Ocena
5/5

"Warto rzucić też okiem na stronkę www.m-bus.com.pl to fajna oferta dla większych grup na wynajem busów i autokarów. Mają nowy tabor i atrakcyjne ceny. Zdecydowanie dobry wybór gdy trzeba dostać się z lotniska do hotelu całą grupą np 20 czy 40 osób."

Eliza
12.09.2016
Ocena
5/5

"Warto rzucić też okiem na stronkę www.m-bus.com.pl to fajna oferta dla większych grup na wynajem busów i autokarów. Mają nowy tabor i atrakcyjne ceny. Zdecydowanie dobry wybór gdy trzeba dostać się z lotniska do hotelu całą grupą np 20 czy 40 osób."

Eliza
12.09.2016
Ocena
5/5

"Mają kilka fajnych lotów, korzystałem do tej pory tylko z Wizzaira i zasadniczo ok. Problem tylko z powrotem do Krakowa. Samemu można znale¼ć blablacara, albo z matuszkiem (nie polecam), ale jak już większa ekipa czy rodzina to lepiej zamówić transfer. My jechaliśmy dwa razy z www.taxilotniskobalice.pl cena atrakcyjna, a firma pewna."

Maciek
24.01.2016
Ocena
4/5

"Czy ktoś zostawiał samochód na PERI parking? Czytałam na kilku forach, że jest bardzo w porządku, strzeżony, z transferem na lotnisko i możliwością zapłacenia kartą ale chciałam się jeszcze upewnić. Ktoś, coś?"

Dorota
05.08.2015
Ocena
3/5

"Jeżeli potrzebują Państwo świetnych usług taxi airport z KRK Balice Kraków do Nowego Sącza, Krynicy Zdrój oraz większośći miejscowości w Beskidzie Sądeckim to proponujemy CAB PL. http://www.cab-airport.pl cena transferu Balice - Krynica Zdrój: od 410 PLN Rezerwacja: ☎ +48 504325888 👥 "

Marzena
06.04.2015
Ocena
5/5

"NAJTAńSZE PRZEJAZDY Z/NA LOTNISKA ORAZ PRZEJAZDY MIęDZYMIASTOWE, LOTNISKA-PYRZOWICE, LOTNISKA-BALICE!!! Jesteśmy firmą specjalizującą się w transporcie taxi. NAJTAńSZE PRZEJAZDY NA LOTNISKA ORAZ PRZEJAZDY MIęDZYMIASTOWE Z ZABRZE, LOTNISKA-PYRZOWICE, LOTNISKA-BALICE!!! Kontakt (+48) 500-330-340 lub (+48) 516-342-299, partner.taxi@onet.pl, SKYPE: partner.info www.taxi-zabrze.pl "

labondek
13.01.2015
Ocena
5/5

""

labondek
11.01.2015
Ocena
5/5

"Ja polecam firme www.szybkitransfer.pl. Kilkakrotnie podrózowalem z nimi min. z Pyrzowic do Krakowa oraz z Krakowa do Pyrzowic . Ponad to cena transferu w obie strony na lotnisko była przyzwoita. Miałem także okazje przejazdu z nimi z Okęcia do Krakowa i z Krakowa na Okęcie. Z tego co widziałem na ich stronie maja również przejazdy na lotnisko Jasionka koło Rzeszowa, przejazdy są z Krakowa oraz z Rzeszowa. Pozdrawiam"

Marcin
03.01.2015
Ocena
5/5

"Ja polecam firme www.szybkitransfer.pl. Kilkakrotnie Podrózowalem z nimi min. z Pyrzowic do Krakowa oraz z Krakowa do Pyrzowic . Ponad to cena transferu w obie strony na lotnisko była przyzwoita. Miałem także okazje przejazdu z nimi z Okęcia do Krakowa i z Krakowa na Okęcie. Z tego co widziałem na ich stronie maja również przejazdy na lotnisko Jasionka koło Rzeszowa, przejazdy sa z Krakowa oraz z Rzeszowa. Pozdrawiam"


02.01.2015
Ocena
3/5

"f-ma transfernalotnisko-jest droga,niesolidna,problemowa.Polecam stronę BlaBlaCar-tam załatwisz przejazd tani i solidny"

Karolina
05.10.2014
Ocena
1/5

"to prawda, firma http://autokary-mikrobusy.pl/ ma w ofercie nowe, zarówno samochody, mikrobusy jak i autokary.Można wynająć z kierowcą lub bez,a komfort jazdy gwarantowany."

Suzana
16.09.2014
Ocena
5/5

"kilka razy w roku przylatuje do Polski i z przyjemnością korzystam z wypożyczalni autokary-mikrobusy.Samochody są zadbane, czyste, a i obsługa miła."

Grzegorz45
23.04.2014
Ocena
3/5

"Kilkanascie razy odbieral i przywozil mnie i moich znajomych prywaciarz. ceny po podziale na 4 osoby super. godzinki tez ekstra o ktorej nie zadzwonimy to przyjezdza pod dom lub hotel. ku zdziwieniu znajomych kierowca sam pakuje bagaze. "

ewa
07.03.2014
Ocena
5/5

"Kilkanascie razy odbieral i przywozil mnie i moich znajomych prywaciarz. ceny po podziale na 4 osoby super. godzinki tez ekstra o ktorej nie zadzwonimy to przyjezdza pod dom lub hotel. ku zdziwieniu znajomych kierowca sam pakuje bagaze. "

ewa
07.03.2014
Ocena
5/5

"Ja polecam wypożyczalnie Q24: www.q24wypozyczalnia.pl/ cena wynajmu prawie jak cena przejazdem busem. "

Pawel
15.11.2013
Ocena
5/5

"Pomocy, 3.06.13 o 14.30 przylatuje do Pyrzowic musze dostac sie do Warszawy, czy istnieja jakies transfery ? Firmy ktore na swoich stronach je oglaszaja niestety w rzeczywistosci nie jezdza w tym kierunku :("

Alicja
27.05.2013
Ocena
3/5

"Korzystaliśmy z mężem kilka dni temu z firmy redport.pl i mogę ją wszystkim polecić. Zabrali nas z domu, kierowca sam załadował nasze bagaże i po godzinie z hakiem byliśmy w pyrzowicach. W sumie kosztowało nas to tylko 110 zł, a dodam że wyjeżdżaliśmy w środku nocy. Polecam i pozdrawiam:)"

Ola
13.12.2012
Ocena
5/5

"Nowa linia autobusowa Wizz Air ruszyła od września 2011 wraz z firmą Pyrzowiceekspres.pl Busy Pyrzowiceekspres.pl z Lotniska Katowice do Krakowa można zarezerwować na stronie www.pyrzowiceekspres.pl Podróż z oficjalnym przewo¼nikiem daje wiele korzyści w przypadku opó¼nień lub odwołania lotu. Busy są nowe i szybkie."

Bartek
20.11.2012
Ocena
3/5

"Mr Paul really helped us. company name cracow on tour,"

Kate
07.10.2012
Ocena
5/5

"I have owned a hotel reservations Krakow-Pyrzowice in the company Schedule, booking cancelled two days before departure, by chance, in the Centre of Krakow, I found the driver along with the vehicle (red mercedes), despite delays and bad weather, the driver waited, auto was warm (which is important if you are traveling with a small child). "

Kate
07.10.2012
Ocena
5/5

""

Kate
07.10.2012
Ocena
5/5

"Z tego co widzę to komentarze są jedynie po to by oczerniać firmy, albo sie reklamować. Ja korzystałam z amwypozyczalnia i firmę jak najbardziej mogę rekomendować. O d wielu lat mieszkam za granicą i bywam w wielu krajch, nie raz korzystałam z wypozyczalni samochodów. Amwypozyczalnia spełnia moje oczekiwania i tylko żal mi opini ludzi, którzy nie mają żadnego doswiadczenia i jedynie wypisują głupoty. Dla mnie to 5+."

Monika
10.09.2012
Ocena
5/5

"Wszystkim odradzam wynajem auta w amwypozyczlnia.com.pl Z lotniska dzwoniłem do wypożyczalni bo nikt się nie pojawił w umówionym miejscu. Przez telefon stwierdził, że to chyba pomyłka i nie ma wolnego samochodu, chociaż rezerwacja była miesiąc wcześniej. Po paru minutach oddzwonił mówiąc że mam szczęście bo znalazł wolne auto. Otrzymaliśmy je w stanie bardzo brudnym: sierść, włosy, piach, zaschnięte rozlane soki. Mycie zajęło mi 3 godziny, by mieć minimum konfortu jazdy. Właściciel stwierdził, że ja też nie muszę mu oddawać czystego auta. Samochód na zimowych oponach w środku lata! W połowie urlopu przestała działać klimatyzacja, z której i tak wydobywał się smród grzyba. Fotelik nie dostosowany do wieku dziecka, jak podałem w formularzu! Szczerze odradzam!"

Tomi
02.09.2012
Ocena
1/5

"A znacie firmę Matuszek? 2 razy byłem z nimi w Hiszpanii i za każdym razem było super. Teraz ku kojemu zdziwieniu jeżd¼ą w Pyrzowicach. Bezproblemowe połączenie do Krakowa. Jeżdzę z nimi już kilka lat i chyba raz miałem opó¼nienie z powodu opó¼nienia inngo samolotu na który kierowca musiał czekać bo miał na liście pasa¼erów z opó¼nionego lotu no ale coż, tak się zdarza czasami. Kierowcy mili zawsze można z nimi pogadać o pierdołach. Pozdrawiam"

Adam
20.08.2012
Ocena
5/5

"witam bardzo gorąco polecam usługi Pana Grzegorza transfernalotnisko.pl pomimo przekierowania naszego lotu na warszawe i opó¼nienia 11h samochód czekał na nas i zawiózł pod dom POLECAM i jeszcze raz dziękuje:) "

Agnieszka
12.06.2012
Ocena
5/5

"Hi.przyjade 25.05.12 an lotnisko , poczebuje tani przewoz 3 osub do bytomia Dziekuje !!! Dziekujen"

Artur
10.05.2012
Ocena
3/5

"Witam mam pytanie czy z lotniska pyzowice sa loty do włoch jeśli moze mi ktos odpisac bede wdzieczny i prosił bym o ewentuakne tam lotniska we włoszech"

Tomek
27.04.2012
Ocena
3/5

"czy mi ktos moze pomòz jak sie dostac z lotniska katowice na dworzec w krakowie nie car polonia bo zostalam na nogach mòj przyjazd 18.04."

wioletta
27.03.2012
Ocena
3/5

"Witam wszystkich.Proszę doradżcie mi; 10-kwietnia o godz 10;30 będę na lotnisku w katowicach,jak najszybciej dostac się do Jędrzejowa? Będę wdzięczna za każdą podpowiedż"

leila
24.03.2012
Ocena
3/5

"NAJTAńSZE TRANSFERY LOTNISKOWE Z LOTNISKA PYRZOWICE I NIE TYLKO ! WWW.TAXI-ZABRZE.PL +48 500 330 340"

Taxi Partner Zabrze
19.02.2012
Ocena
3/5

"Słuchajcie bądż co bąd¼ nie często komentuje sytuacje ale dziś musze, przyleciałem wczoraj samolotem do Pyrzowic busów przed terminalem od groma, ale do którego sie nie podejdzie jakaś masakra jedzie za godzine, albo tylko do dworca inny jak zbierze się grupa. I tu miła niespodzianka podjechał bus z Krakowa wysadził klientów pytam się czy jedzie już do Krakowa oczywiście bardzo miło pan informuje że tylko musi przedzwonić do klientów z którymi był umówiony a m możemy wsiąśc by nie marznąć. Pierwsze zdziwienie kierowca pakuje nam bagaże (rzadko się to zdaża) wsiadają inni klienci jedziemy pytamy gdzie nas zawiezie Pan z uśmiechem mówi pod dom, ja zdziwiony pytam to ile to kosztuje a on na to 55zł od osoby. Fajnie że trafiłem na tego busa w 1h20min byłem w domciu dziękuje Panie Grzegorzu zawsze będe polecał Pana usługi jak by ktoś chciał podaje stronke www.transfernalotnisko.pl i telefon alarmowy który dostaliśmy 519870085 POLECAM napewno skorzystamy."

Krzysztof
15.02.2012
Ocena
5/5

"Kierowcy Matuszka i Airport Taxi ! Jeśli chcecie się reklamować to nie wpisujcie się na tym forum a co najwazniejsze nie szkalujcie konkurencji. "Pierwsi rzuccie kamień" ... Złotówy z Airport Taxi - wasza oferta i cennik jest dla klienta Vip a taki nie czyta takich forum. Wsadzcie sobie te ceny w d... A władze portu lotniczego w Pyrzowicach i Balicach - traktujcie innych przewożników a przede wszystkim klientów poweażnie i nie róbcie sobie jaj. Podjazd pod termional tylko dla jednej korporacji taxi a stanowiska dla busów tylko dla Matuszka. I co ? tylko oni Wam klientów wożą ?! Ja też chcę swojego klienta wysadzić i zabrać z pod terminala blisko drzwi jak to robi się w Europie. Dłuższy temat nie chce mi się rozwijać ale to co wyprawia się szcxzególnie na tych dwóch lotniskach to są poprostu jaja"


06.02.2012
Ocena
3/5

"Zgadzam się transport busem to porażka ja też korzystam z amwypożyczalnia.com.pl auta już od 60 zł możliwość wypożyczenia i oddania w Krakowie lub Pyrzowicach. Minimum formalności obsluga miła i cny naprawdę niskie. Gorąco polecam."

Ania
05.02.2012
Ocena
5/5

"Airport TAXI Najlepsze na lotnisko Airport TAXI Najlepsze na lotnisko (46.204.109.xxx) 23.01.12, 12:24 Witam serdecznie zapraszam do skorzystania z Airport taxi. www.katowice-taxi.pl tel 666 244 102 Przykładowe ceny: KATOWICE-PYRZOWICE 115Z£ PYRZOWICE-KRAKOW 315Z£ KATOWICE-BALICE 215Z£ KATOWICE- WROC£AW 495 Z£ ZAPRASZAM SERDECZNIE, ZAPEWNIAMY KOMFORT I WYGODę W PODRÓ¯Y. TEL 666 244 102 "

grzegorz
23.01.2012
Ocena
3/5

"Nie polecam i nigdy więcej nie skorzystam z Carpolonia. Po zapłaceniu transferu w obie strony, w drodze powrotnej dostałem sms mniej niż 24 godziny przed odjazdem z Pyrzowic, z informacja ze transfer sie nie odbedzie z powodu odwolania kursu od 01.01.2012 o godzinie 16:00 i ze pieniadze zostaly zwrocone (szczescie, czekalem 4 dni).Zadnych przeprosin, nic. Chociaz przed zakupem nikt nie informowal o tym, ze kurs bedzie likwidowany. Szybciej dogadalem sie z firma Matuszek, 5-10 zl praplacilem, ale dojechalem z takim samym komfortem i na pewno. Ten kto chce zarabiac, zarabia. To Matuszek powinien uzyc hasla, ktore zamieszcza na bilecie Carpolonia - tylko podaje w druga strone - "UWAGA WA¯NE ! Szanowny kliencie nie myl na przystanku samochodów firmy Matuszek z gorszą firmą CarPolonia, używającej logo CarPolonia ! NA NASZYCH BUSACH WIDNIEJE LOGO Matuszek i WIZZ. PROSIMY NIE PYTAć O NASZE BUSY KIEROWCÓW FIRMY CarPolonia GDY¯ BęDZIECIE WPROWADZENI W B£¡D JAK SETKI INNYCH PASA¯ERÓW A DO TEGO BęDZIECIE NACI¡GNIęCI i nie dojedziecie z pewnoscia BUSEM TEJ FIRMY"."

Gosc
06.01.2012
Ocena
2/5

"skandaliczne zachowanie firmy CARPOLONIA!! w Krakowie nie zostal podstawiony zaden srodek transportu na lotnisko w Pyrzowicach!! pomiomo wczesniejszego wykupienia biletu za 35 zl w dniu mojego wylotu z Pyrzowic zaden autobus ani bus nie zostal podstawiony na przewidzinym przystanku w Krakowie.z kilkoma osobami czekalismy i dzwonilismy do firmy (rowniez Pani z informacji PKS)i nikt NIESTETY nie podnosil telefonu!!i nikt z nas pasazerow oczekujacych NAIWNIE nie zostal w zaden sposob powiadomiony ze nie transportu nie bedzie! oczywiscie kto z nas stracil polaczenie lotnicze spozniajac sie na swoj lot spowodowane brakiem transportu i INFORMACJI bedzie w sposob prawny ubiegal sie o zwrot WSZYSTKICH KOSZTOW PODROZY."

Zosia
29.12.2011
Ocena
1/5

"Proszę osoby zainteresowane przejazdem na lotnisko z Katowic Centrum o zapoznanie się z poniższym Firma PKM Katowice obsługuje liniie relacji Katowice Centrum do Katowice Pyrzowice, co przemawia za tym przewo¼nikiem to to że ma: komfortowy tabor- Mercedesy CITARO odjeżdza o konkretnych godzinach możliwość podstawienia autobusu na dowolną godzinę dla grup zorganizowanych je¼dzi pod szyldem WIZZ AIR (od września 2011r) autobusy dostosowane są do osób niepełnosprawnych kierowcy posługują się językiem angielskim, niektórzy niemieckim oraz rosyjskim co do kultury i zachowania naszych pracowników nie ma żadnych zastrzeżeń bilety można kupić na stronie pkm.katowice.pl lub u kierowcy posiadamy również całodobową infolinię +48600989700 Na temat konkurencji nie wypowiadam się bo jak od naszych kierowców tak i ode mnie wymaga się i pełnego profesjonalizmu. Ps. Bardzo chętnie przyjmę sugestie oraz odpowiem na pytania co do świadczonych przez naszą firmę usług drogą elektroniczną na adres t.koziel@op.pl. Z wyrazami szacunku Tomasz Kozieł"

Tomasz Kozieł
25.12.2011
Ocena
3/5

"Potwierdzam komentarze na temat firmy rapid Pana Gajdy. Czy w święta czy w nocy , nigdy nie ma z nimi problemu. Jeżdzę do pyrzowic i do warszawy często i jest ok. Co bardzo ważne i warte podkreślenia jeśli spóżnia się samolot czekają i nie robią problemów. Ceny bardzo dobre jak za usługę door to door. Nawet z jedną osobą jeżdżą ( chociaż zapłacić trzeba jak za dwie ) Warszawa za 350 zł za 2 osoby w 1 stronę , nie warto sie telepać pociągiem"

J.M
08.12.2011
Ocena
5/5

"Od wielu lat korzystam z usług firmy Rapid ( ich strona www.szybkitransfer.pl ) , zawsze jestem bardzo zadowolona. Są elastyczni i bardzo kompetentni w tym co robią. Polecam , samochód przyjeżdza pod dom "

Basia
10.11.2011
Ocena
5/5

"Odradzam korzystanie z usług firmy Car Polonia. Po wykupieniu przejazdu z Krakowa do Pyrzowic i z powrotem, dowiedziałam się, że przejazd z Krakowa został odwołany, ponieważ nie ma chętnych. Firma nie miała chyba zamiaru mnie o tym powiadomić, ponieważ przez dłuższy czas żadnego potwierdzenia rezerwacji i przejazdu nie otrzymałam, sama musiałam dzwonić, żeby dowiedzieć się co się dzieje. Fakt, firma podobno próbowała uzyskać dla mnie jakiś inny środek transportu, ale działo się to 1 dzień przed moim wyjazdem w związku z tym, po uprzednim ustaleniu telefonicznym, że w przypadku anulowania rezerwacji środki zostaną mi zwrócone, anulowałam rezerwację. Od tego czasu minęły już 4 miesiące, ale pomimo telefonów i maili (i odpowiedzi, że na zwrot muszę poczekać regulaminowe 30 dni) pieniędzy nie widziałam."

Justyna
10.11.2011
Ocena
1/5

"Ja zawsze wypozyczam auto z amwypozyczalnia z Katowic Pyrzowic fajne auta i przede wszystkim tanie. Podstawiają tez w Krakowie polecam. Koszt w cenie przejazdu busem."

Pawel
06.11.2011
Ocena
5/5

"NAJLEPSZE NA PYRZOWICE TANIO TAXI 666 244 100"

TANIOTAXI
03.11.2011
Ocena
3/5

"tez miałem problem ze zdążeniem na samolot w Katowicach.Ktoś znajomy podpowiedział mi inną firmę i teraz tylko z nimi jeżdżę.W dobrej cenie -profesjinalizm pełen z domu/hotelu/ na lotnisko i powrót to samo.Nazywa się firma :cracow on tour - wszystkie namiary są w internecie.Powodzenia."

grzegorz989
19.10.2011
Ocena
3/5

"Czy ktos moglby mi powiedziec jak mam sie dostac z lotniska Pyrzowice do Zakopanego? Bede wdzieczna za pomoc!"

Viktoria
09.10.2011
Ocena
3/5

"POLECAM BUSY Z SUPER TRAVEL GROUP Z BęDZINA. ROBI¡ TRANSFERY PROSTO Z DOMU NA WSZYSTKIE LOTNISKA. Z KATOWIC TYSI¡CLECIA BYLI¦MY W DWIE RODZINY (6 OSÓB) NA LOTNISKU W PYRZOWICACH PRAKTYCZNIE W 30 MINUT, CZY¦CIUTKO, MI£Y KIEROWCA, FAJNY BUS, A WSZYSTKO W CA£KIEM DOBREJ CENIE.MAJ¡ SWOJ¡ STRONę www.supertravelgroup.pl POZDRAWIAM."

Pablo
07.10.2011
Ocena
5/5

"ODRADZAM KORZYSTANIA Z BUSOW Z LOTNISKA KATOWICE DO KRAKOWA ,DN 29,09,2011 KORZYSTALAM Z ICH USLOG ,NIE DOSC ZE ZA PRZEJAZD BIORA 120 ZL , DO CZAS PRZEJAZDU 96 KM TRWAL PRAWIE 3 GODZINY , NIE ROZUMIE DLACZEGO JEZDZA JAKIMIS BOCZNYMI DROGAMI ,,A RACZEJ SCIEZKAMI BO DROGA NIE SPOSOB TEGO NAZWAC ,ZAMIAST WJECHAC NA AUTOSTRADE A4 ,I ZAPLACIC 10 ZLOTYCH MOZE TEJ FIRMY NA TO NIE STAC ,,JAK MYSLICIE,, BO JA JUZ NIE SKORZYSTAM Z ICH USLOG ,BO JAK BEDE CHCIALA ZROBIC SOBIE WYCIECZKE KRAJOZNAWCZA TO WEZME PLECAK NA PLECY I POJDE PIESZO ."

Danuta
02.10.2011
Ocena
3/5

"Uwaga na firmę CARPOLONIA! Chciałbym przestrzec potencjalnych klientów firmy Carpolonia pragnących dostać się a Krakowa do Pyrzowic.PO zarezerwowaniu busa na tydzień przed wylotem i opłaceniu przejazdu przelewem /42,50 zł./ na 5 godz.przed wyjazdem z Krk./2.30 w nocy/ otrzymałem SMSa z informacją iż bus nie pojedzie z powodu małej liczby pasażerów!Byłem już na dworcu z bagażem bo mieszkam 120 km od Krk. i musiałem jakoś do Krk. dojechać.Co najważniejsze dziś po upływie 1 mies.i 5 dni nadal nie zwrócono mi pieniędzy za niewykonaną a zapłaconą usługę.Dzwoniłem już 3 razy do firmy i zawsze traktowano mnie jak wielce upierdliwego intruza/"no co pan regulaminu nie czyta?" itp./.Ostatnio polecili zwrócić aię do firmy na piśmie.ODRADZAM!"

Wojciech
29.09.2011
Ocena
1/5

Krakw hotele & apartamenty | restauracje | knajpy, kluby & lokale
sklepy | rozrywka | galerie i muzea | usługi & serwisy

turystyka
| mapa | miasto | niusy | nauka
info | eventy | forum | galeria | pogoda

e-krakow.com 2004-2014 | Krakw Polska Przewodnik | wszystkie prawa zastrzeżone
Lifeboat Limited. UK Registered Company No. 5351515