Sławomir Shuty to jedna z najważniejszych postaci polskiej współczesnej sztuki. Prozaik, performer, reżyser filmów undergroundowych, aktywny felietonista. Oprócz pojawiających się regularnie opowiadań, za które stał się sławny, jak "Nowy wspaniały smak" (1999) i "Cukier w normie" (2002), powieści "Bełkot" (2001) oraz "Zwał" (2004), ma na koncie sporo wychodzących poza pojęcie pisarskich działań. Wliczając w to choćby stworzenie disco-polo opery "Lans Macabre".
13 i 14 lutego na scenie Teatru Łaźnia Nowa będzie okazja, aby zapoznać się z jego światem przedstawionym w formie spektaklu, który powstał na podstawie jednego z jego opowiadań - "Cukier w normie".
To opowieść, która dotyczy większość naszego otoczenia. Życie w społeczeństwie, w środowisku, które nas wychowuje i kształtuje. To historia trzech mieszkań w jednym z blokowisk. Codzienne życie, wypełnione tymi samymi rytuałami. Oglądanie telewizji, podróże do hipermarketów... Bohaterowie żyją zwyczajnością, codziennym, monotonnym rytmie, który w żadnym stopniu im nie przeszkadzają, choć może poprostu nie myślą o tym, że mogłoby być inaczej.
Spektakl "Cukier w normie" dostał się do Finału konkursu na wystawienie polskiej sztuki współczesnej i otrzymał 2 nagrody i 3 wyróżnienia.
Adaptacja i Reżyseria: Piotr Waligórski
Asystent reżysera: Anna Wielgucka
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Małgorzata Szydłowska
Muzyka: Andrzej Bonarek
Projekcje, teksty piosenek: VJ Dawid Kozłowski
Oświetlenie: Wojciech Waśko
Producent: Małgorzata Szydłowska
W postacie wcielają się świetni aktorzy krakowskich teatrów: Starego, Bagateli, Ludowego i Słowackiego. |