W krakowskiej Galerii BB można oglądać wystawę pt. Lampy malowane światłem, na której swoje prace prezentują Małgorzata Ratajczak i Sebastian Szlabs. Artyści od dwóch lat tworzą unikatowe lampy. Promienie światła diody ukrytej w kamiennej lub szklanej podstawce malują na szkle tajemnicze obrazy.
Oboje są zafascynowani światłem, dlatego odgrywa ono wielką rolę w projektowanych przez nich wnętrzach i przedmiotach. Starają się, by źródło światła było niewidoczne. Stosują diody, których światło jest nastrojowe, energooszczędne, daje duże możliwości aranżacji świetlnych.
Lampy Małgorzaty Ratajczak i Sebastiana Szlabsa łamią konwencjonalny podział na oświetlenie stylowe i nowoczesne, nie poddają się przeliczeniom luksów na metry kwadratowe. Po prostu tworzą nastrój.
Małgorzata Ratajczak- dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego ASP w Poznaniu, 2000. Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych UAM w Poznaniu.
Sebastian Szlabs - technik-elektronik. Dyplom z malarstwa na Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu, 2000. |