Kraków Niusy

niusy home
spis wiadomości

Pracowity smok wawelski

Smok wawelski zarobił od lipca ponad 6000 zł ziejąc ogniem na życzenie przesłane SMS-em. Turyści wysyłają hasło "smok" pod nr 7168 i w zamian otrzymują wiadomość od smoka - "Witam pod Wawelem... Za chwilę będę zionął dla Ciebie"... - pisze Gazeta Krakowska.

Choć w okolicach wzgórza wawelskiego próżno szukać tabliczki informacyjnej z numerem SMS do smoka (pojawi się po zakończeniu całej procedury załatwioania pozwoleń na jej umieszczenie), po artykułach prasowych i informacjach radiowych o tej nowej atrakcji Krakowa numer rozchodzi się drogą pantoflową. Zdarzyło się, że jednego dnia smok otrzymał 2,5 tysiąca SMS-ów! Lawina SMS-ów wysłanych w tym samym czasie, podobno smokowi nie zaszkodzi. Może realizować życzenia co 15 sekund, czyli ziać ogniem trzy tysiące razy dziennie.

Dochód z wysłanego SMS-a za 1,22 zł z VAT-em, jest przeznaczony na obsługę systemu teleoperatora oraz koszty zużytego gazu.

Source: Gazeta Krakowska, ds

30.09.2005
 


Sylwester w Krakowie
Na Rynku w tym roku wystąpią Agnieszka Chylińska, Mrozu, Natalia Kukulska, Magda Steczkowska, Ania Wyszkoni, Afromental, Patrycja Markowska,...


Café Rękawka

reviewed on 13.05.2016
"Do Rękawki chodzę od kilku lat. Bardzo lubię to miejsce, rozumiem właścicielki, które nalegają na zamówienie. To kawiarnia a nie park:))) Z..."
napisz własną opinię


Kraków - dojazd
Kraków - komunikacja
wyszukiwarka