Kraków Niusy

niusy home
spis wiadomości

Pracowity smok wawelski

Smok wawelski zarobił od lipca ponad 6000 zł ziejąc ogniem na życzenie przesłane SMS-em. Turyści wysyłają hasło "smok" pod nr 7168 i w zamian otrzymują wiadomość od smoka - "Witam pod Wawelem... Za chwilę będę zionął dla Ciebie"... - pisze Gazeta Krakowska.

Choć w okolicach wzgórza wawelskiego próżno szukać tabliczki informacyjnej z numerem SMS do smoka (pojawi się po zakończeniu całej procedury załatwioania pozwoleń na jej umieszczenie), po artykułach prasowych i informacjach radiowych o tej nowej atrakcji Krakowa numer rozchodzi się drogą pantoflową. Zdarzyło się, że jednego dnia smok otrzymał 2,5 tysiąca SMS-ów! Lawina SMS-ów wysłanych w tym samym czasie, podobno smokowi nie zaszkodzi. Może realizować życzenia co 15 sekund, czyli ziać ogniem trzy tysiące razy dziennie.

Dochód z wysłanego SMS-a za 1,22 zł z VAT-em, jest przeznaczony na obsługę systemu teleoperatora oraz koszty zużytego gazu.

Source: Gazeta Krakowska, ds

30.09.2005
 


Warsztaty z Linux w Krakowskim Parku Technoloogicznym
Zapraszamy na warsztaty z systemu operacyjnego Linux. Zaprezentowana zostanie dystrybucja Ubuntu 16.04 LTS. Tematy: ✗ Podstawy obsł...


Ambasada Śledzia

reviewed on 18.11.2016
"Zajebiste miejsce. Zawsze można przyjść. Czy najebany, czy trzeźwy, czy naćpany. Piwko 4 zł. Obsługa super. Ludzie też spoko tu przychodzą. ..."
napisz własną opinię


Kraków - dojazd
Kraków - komunikacja
wyszukiwarka