Kraków Niusy

niusy home
spis wiadomości

Pracowity smok wawelski

Smok wawelski zarobił od lipca ponad 6000 zł ziejąc ogniem na życzenie przesłane SMS-em. Turyści wysyłają hasło "smok" pod nr 7168 i w zamian otrzymują wiadomość od smoka - "Witam pod Wawelem... Za chwilę będę zionął dla Ciebie"... - pisze Gazeta Krakowska.

Choć w okolicach wzgórza wawelskiego próżno szukać tabliczki informacyjnej z numerem SMS do smoka (pojawi się po zakończeniu całej procedury załatwioania pozwoleń na jej umieszczenie), po artykułach prasowych i informacjach radiowych o tej nowej atrakcji Krakowa numer rozchodzi się drogą pantoflową. Zdarzyło się, że jednego dnia smok otrzymał 2,5 tysiąca SMS-ów! Lawina SMS-ów wysłanych w tym samym czasie, podobno smokowi nie zaszkodzi. Może realizować życzenia co 15 sekund, czyli ziać ogniem trzy tysiące razy dziennie.

Dochód z wysłanego SMS-a za 1,22 zł z VAT-em, jest przeznaczony na obsługę systemu teleoperatora oraz koszty zużytego gazu.

Source: Gazeta Krakowska, ds

30.09.2005
 


Sylwester w Krakowie
Na Rynku w tym roku wystąpią Agnieszka Chylińska, Mrozu, Natalia Kukulska, Magda Steczkowska, Ania Wyszkoni, Afromental, Patrycja Markowska,...


PLSP Nowy Wiśnicz

reviewed on 22.06.2016
"UWAGA - spotkanie absolwentów PLSP Nowy Wiśnicz , którzy rozpoczęli edukację 1981 roku a zakończyli 1986 roku. Planowane spotkanie klasowe 2..."
napisz własną opinię


Kraków - dojazd
Kraków - komunikacja
wyszukiwarka