|
Spotkania z Muzyką Cerkiewną | W dniach od 25 maja do 2 czerwca już po raz dwunasty zabrzmi w Krakowie sakralna muzyka prawosławia.
Organizowany przez Dom Kultury Podgórze festiwal zaprezentuje znakomite, profesjonalne zespoły chóralne jak również małe chóry parafialne, zachwycające publiczność przede wszystkim autentyzmem wykonań - pisze Tomasz Jakub Handzlik w Gazecie Wyborczej.
W środę (25 maja) festiwal zainauguruje występ Kameralnego Chóru Filharmonii Narodowej Republiki Mołdawii z Kiszyniowa. Koncert chóru z Mołdawii odbędzie się w bazylice oo. Dominikanów (ul. Stolarska 12). Rozpoczęcie o godz. 20.15.
W trwających do pierwszych dni czerwca spotkaniach wezmą ponadto udział następujące chóry: Galicyjski Chór Kameralny ze Lwowa, Chór "Widrodżenija" z Krzywego Rogu na Ukrainie, Chór im. Maksyma Berezowskiego oraz Chór Akademii Ekonomicznej w Krakowie wraz z Dziecięcym Chórem "Zorinka" z Tarnopola. | Source: Gazeta Wyborcza, JG | 23.05.2005 |
|
| | | |