Dworek Białoprądnicki


Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki" istnieje od 1975 r. Kontynuuje renesansowe tradycje humanistyczne miejsca, w którym w XVI wieku stał pałac pełniący rolę letniej rezydencji biskupów krakowskich. Przez całe lata spotykali się tutaj wybitni myśliciele, poeci, dyplomaci. Dworek Białoprądnicki prowadzi działalność artystyczną i oświatową, m.in. Scenę Teatralną Dzieci i Młodzieży, Piwnicę Literacko-Muzyczną, Warsztaty Fotograficzne, Studio Plastyczne, Galerię Dworek, Warsztaty Origami, Klub Filmowy. Organizuje koncerty, spektakle, spotkania z podróżnikami, aktorami i Bajkowe Niedziele dla najmłodszych. W Dworku mieści się profesjonalne cyfrowe studio nagrań oraz internetowe radio ART. Instytucja prowadzi działalność edytorską i wynajmuje pomieszczenia na konferencje, sympozja, śluby cywilne i na wiele innych okazji. Bardzo ważną częścią działalności Dworku jest muzyka. Tutaj ma swoją siedzibę Orkiestra Sinfonietta Cracovia, pod patronatem Centrum Kultury działa Chór Kameralny Quattro Voci oraz orkiestra Big Band Cracovia. Centrum świadczy impresariat zespołom: Kwartet Białoprądnicki, Kwartet Smyczkowy EMIS i Quartet Klezmer Trio. Latem w Altanie Muzycznej Dworku odbywają się Letnie Koncerty Kameralne, w lipcu i sierpniu w kościołach krakowskich we współpracy z Akademią Muzyczną organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Letnie Koncerty Organowe. W Dworku organizowane są Mistrzowskie Kursy dla Pianistów, prowadzone przez wybitnego pianistę Wiesława Piękosia. Przy Papierniczej 2 działają także dwie galerie: Galeria Dworek i Galeria Fotografii. Pierwsza mieści się w Sali Złotej i oferuje plakat, grafikę i malarstwo. Druga działa w piwnicach Dworku, odbywają się tutaj wystawy dobrej artystycznej fotografii. Od 15 lat w piwnicy Dworku działa Studio plastyczne dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych i nieco krócej ? zajęcia Terapia Przez Sztukę dla osób niepełnosprawnych.

Dworek Białoprądnicki in English

spis miejsc 2 3
opinie

Mapa

location:

adres:
ul. Papiernicza 2

telefon:
012 4204950

fax:
012 4204968

EMAIL Dworek Białoprądnicki

Dworek Białoprądnicki stronaKraków Hotele
Krakow Hotels
Apartamenty
Krakow Tours

 


Bunkier Sztuki
Teatr Bagatela
Teatr Groteska
Kino Kijów
Muzeum Narodowe
e-zakopane.com
e-wroclaw.com

Dworek Białoprądnicki

"a ja pamietam zabawe w dniu dziecka gdzie w dworku rozdawali takie piekne szmaciane lale,ja tez taka dostalem bo ta pani myslala ze jestem dziewczybka i ta lele wieksza ode mnie nazwalem longin,fajny kumpel z niej byl"

alusia
11.12.2006
Ocena
4/5

"Szkoda ,że nie puszczają Mission Impossible.Zatrudnili by Tom'a Crusi'a"

Tomek
Jun.06.2006
Ocena
1/5

"Wspaniale miejsce. Ciekawy program edukacyjny dla dzieci, doskonale miejsce do zabawy. A dla rodzicow? Cudowna restauracja, micha bialopradnicka jest pysznaaaaa! Obsluga mila, a piwo, grzaniec galicyjski, palce lizac. Urokliwe miejsce, goraco polecam!!!!!!!!!"

dominika
Mar.14.2006
Ocena
5/5

"Widzialem spektakl "PochwaBa glupoty" Podziwiam kreacje p. Ziuty Zajacowny i gratuluje. Szkoda, ze Erazm z Rotterdamu jest cigle tak aktualny. "

Wieslaw J.K.Kowalski
Aug.10.2005
Ocena
3/5

"Wydaje mi sie ze to bardzo prezna i swietnie zorganizowana instytucja kulturalna,bardzo duzo wydarzen,ciekawych spotkan i wystaw,GRATULUJE ,oby tak dalej....."

bogna
Jun.06.2005
Ocena
4/5